Nowe Miasto. 24-latek kradł paliwo z zaparkowanych samochodów

2014.06.17 00:00
Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł paliwo z zaparkowanych samochodów. Sprawca mógł dokonać nawet kilkanaście takich czynów. 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Nowe Miasto. 24-latek kradł paliwo z zaparkowanych samochodów
Fot: KWP w Białymstoku

Dzisiejszej nocy (17.06), tuż po godz. 1.00, dyżury IV białostockiego komisariatu został powiadomiony o podejrzanym mężczyźnie zaglądającym do samochodów zaparkowanych na parkingu przy jednym z bloków na osiedlu Nowe Miasto.

Na miejscu, w rejonie parkingu, mundurowi zauważyli pośpiesznie wyjeżdżającego forda. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W trakcie sprawdzenia osobówki policjanci ujawnili między innymi trzy plastikowe pojemniki oraz kanistry na paliwo i skrzynkę z narzędziami, w której były różnego rodzaju wiertła, wkręty i śrubokręty. Okazało się, że siedzący za kierownica forda 24-latek chwilę wcześniej metalowym wkrętem przewiercił zbiornik w stojącym na pobliskim parkingu golfie, a następnie podstawił pod bak plastikowy pojemnik, by spuścić w ten sposób paliwo. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że młody mężczyzna ma na swoim koncie kilkanaście takich czynów.

24-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sadem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1689 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39