Nowe poradnie w Podlaskiem

2018.10.19 06:57
W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku powstała poradnia urologiczna. Nowe poradnie zyskały też placówki z Zambrowa oraz Augustowa.
Nowe poradnie w Podlaskiem
Fot: pixabay.com

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął ważny konkurs. Chodzi o nowe poradnie w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

- Szczególnie cieszy nas fakt, że od 1 października przez kolejnych 5 lat mali pacjenci z woj. podlaskiego będą mogli po raz pierwszy zapisać się do poradni urologicznej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Do tej pory korzystanie z tego zakresu świadczeń możliwe było jedynie w sąsiadujących województwach - podkreśla Rafał Tomaszczuk, rzecznik prasowy POW NFZ.

To jednak nie wszystko, bowiem podlascy pacjenci mogą korzystać również z nowej poradni leczenia bólu, która powstała w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Dotychczas w regionie mieliśmy tylko 3 takie miejsca: w Białymstoku, Suwałkach i Mońkach.

Dodatkowo zakontraktowano również świadczenia, które są udzielane w poradni okulistycznej w Wysokiem Mazowieckiem, a także poradni kardiologicznej w Zambrowie. Pierwszymi zajmuje się Centrum Lekarzy Specjalistów Anna Sawicka-Pierko, Jacek Pierko i Partnerzy Spółka Jawna, drugimi zaś - Komed Spółka Jawna Agnieszka i Wojciech Kielich. Poza tym w SP ZOZ w Augustowie można skorzystać z takich badań jak gastroskopia oraz kolonoskopia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1676 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39