Nowe rozdanie na 2024. Takich zawodów jeszcze nie było

2024.02.05 16:39
Przed kilkoma dniami wystartował AG Racing Cup 2024. Są to zawody, które odbywają się przy pomocy profesjonalnych symulatorów jazdy i łączą to, co kierowcy lubią najbardziej, czyli wyścigi oraz walkę o jak najlepszy czas jednego okrążenia. To właśnie zawodnicy, którzy okażą się najbardziej wszechstronni, mogą liczyć na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Nowe rozdanie na 2024. Takich zawodów jeszcze nie było

W AG Racing Center ruszył nowy, całoroczny cykl zawodów. Białostocka mekka simracingu w tym sezonie znów będzie dostarczać wyjątkowych emocji, ale tym razem rywalizacja powinna elektryzować uczestników jeszcze bardziej, bo organizator postanowił połączyć lubiany przez kierowców TimeAttack z wyścigami.

Zmagania w każdej rundzie odbywać się będą w dwóch etapach. Pierwszy to całomiesięczna walka w postaci TimeAttack, czyli bardzo proste zasady - wybrane auto, wybrany tor, wszyscy na tym samym setupie i rywalizacja o najszybszy czas czystego okrążenia. Etap drugi to wyścigi rozgrywane na zakończenie miesiąca. Pierwszeństwo do udziału będą mieli kierowcy z czołowych 12 miejsc w tabeli. Za lokaty osiągnięte zarówno w pierwszej fazie, jak i drugiej, otrzymywane są punkty. Wynikiem całej rundy jest suma punktów z obu etapów.

AG Racing Cup 2024, bo tak nazywają się nowe zawody, podzielony zostanie na dwa sezony. Letni to 5 rund od lutego do czerwca, a zimowy to 5 rund od sierpnia do grudnia.

W tym roku organizator zrezygnował z BOP (Balance of Performance), czyli doważania zwycięzców. Inną dużą zmianą w zasadach rywalizacji jest to, że uczestnicy TimeAttack wcale nie muszą być na torze sami.

Za zajęcie miejsca na podium przewidziane są oczywiście nagrody. Są to trofea oraz vouchery, które można wykorzystać nie tylko na jazdy w symulatorach, ale także na treningi i szkolenia prowadzone przez AG Racing na Torze Białystok.

W lutym zmagania odbywają się na belgijskim Spa-Francorchamps, który był świadkiem licznych wyścigów w ramach Formuły 1 (w 2023 r. wygrał tam Max Verstappen). Obiekt ten należy do grona najszybszych torów świata, a jego największą atrakcję stanowi kombinacja zakrętów Eau Rouge i Raidillon. W tym miesiącu kierowcy rywalizują w samochodzie Porsche 911 GT3 RS.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące zapisów:
AG RACING CUP 2024 lato. Runda 1: Zawody esportowe (simracing)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1335 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39