Nowe tabliczki w Alei Bluesa i koncerty. Mamy bilety na Polski Dzień Bluesa [WIDEO]

2015.09.08 00:00
16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga, z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Polsce obchodzony jest Dzień Bluesa. Na terenie całego kraju, w okolicach tej daty, organizowane są różnego rodzaju imprezy o charakterze bluesowym.
Nowe tabliczki w Alei Bluesa i koncerty. Mamy bilety na Polski Dzień Bluesa [WIDEO]
Fot: Anna Dycha
W Alei Bluesa zostaną odslonięte nowe tabliczki

W Białymstoku świętowanie zaplanowano w sobotę (12 września). Na obchody zapraszają Białostocki Ośrodek Kultury i Fundacja M.I.A.S.T.O. O godz. 17.30 zaplanowano odsłonięcie nowych tabliczek w Alei Bluesa. Pomysł Alei Bluesa pojawił się w 2007 roku. Jego realizacja stała się możliwa przy okazji obchodów Roku Bluesa, ogłoszonego z okazji 30. jubileuszu Kasy Chorych i festiwalu Jesień z Bluesem, a także 25. rocznicy tragicznej śmierci legendarnego białostockiego harmonijkarza Ryszarda "Skiby" Skibińskiego. Stolica Podlasia jako pierwsze miasto w Polsce zdecydowało się uhonorować w taki sposób ten gatunek muzyczny. Aleja, obok cyklicznych imprez muzycznych, jest najważniejszym symbolem bluesowej tradycji Białegostoku.

O godz. 18.00 w klubie Fama rozpoczną się koncerty. Wystąpią: Magda Piskorczyk oraz Michał Kielak i goście. Magda Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na kilku rodzajach gitar, a także na instrumentach perkusyjnych. Z kolei Michał Kielak specjalizuje się w harmonijce ustnej.Patronujemy imprezie.

Wygraj bilety: Konkurs

Szczegóły: Polski Dzień Bluesa

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1341 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39