Nowe warsztaty dla młodzieży. To będzie prawdziwa podróż w czasie

2015.05.19 00:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza nauczycieli i uczniów na podróż w czasie za sprawą nowej serii warsztatów. Trzy tematy, dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych, dają młodym ludziom szansę na poznanie historii miasta.
Nowe warsztaty dla młodzieży. To będzie prawdziwa podróż w czasie
Fot: materiały CLZ

Warsztaty z serii "Białostoczanie mówią" to propozycja uzupełniająca edukację historyczną w szkole, wspierająca edukację obywatelską, rozwijająca wszechstronnie zainteresowania humanistyczne, budząca szacunek wobec przeszłości i jej najstarszych świadków.

Wszystkie tematy zostały opracowanie w oparciu o materiały zebrane w Mediatece CLZ - największym multimedialnym archiwum historii mówionej w regionie. Zarejestrowane na wideo wspomnienia najstarszych białostoczan to wyjątkowe źródło wiedzy na temat historii miasta i regionu. Wzruszające wspomnienia dzieciństwa, opis lat wojennych i okupacji, opowieść o powojennych losach miasta i jego mieszkańców przeplatane są anegdotami oraz opisami wielokulturowego Białegostoku. Losy bohaterów ukazane są na tle wydarzeń, które zmieniły historię.

Szczegóły: Białostoczanie mówią - warsztaty dla młodzieży

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1060 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39