POLECAMY
Na terenie Białegostoku pojawiły się tabliczki z zakazem kąpieli i jednocześnie przypominające o niezdatności wody do spożycia. Znajdziemy je oczywiście przy miejskich fontannach.
Pod koniec lipca Państwowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku polecił urzędowi miejskiemu oznakować fontanny informacją o zakazie kąpieli i o niezdatności wody do spożycia. W rezultacie w różnych miejscach w mieście pojawiły się tabliczki ze wspomnianą adnotacją. Znajdziemy je w 12 lokalizacjach. Chodzi o takie przestrzenie jak np. Park Planty, Park im. Jadwigi Dziekońskiej (przy ul. Bohaterów Monte Cassino) czy Park Stary im. Księcia Józefa Poniatowskiego przed Teatrem Dramatycznym. Umieszczenie tego rodzaju ostrzeżeń wynika z tego, że fontanny i podobne urządzenia mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza, kiedy ktoś pije wodę z takich zbiorników. W takiej sytuacji pojawia się ryzyko zakażenia mikroorganizmami chorobotwórczymi. Za wykonanie tabliczek oraz ich montaż miasto zapłaciło ok. 3600 zł.
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
Nauka 10:00
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Aktualności 2026.06.26 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji