Nowi funkcjonariusze i liczne awanse. Tak przebiegł Dzień Straży Miejskiej

2023.08.29 16:19
We wtorek (29.08) odbył się Dzień Straży Miejskiej. Święto uczcili białostoccy funkcjonariusze, upamiętniając rocznicę uchwalenia ustawy, która określiła funkcjonowanie straży miejskich.
Nowi funkcjonariusze i liczne awanse. Tak przebiegł Dzień Straży Miejskiej
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Jednym z głównych celów Białostockiej Straży Miejskiej jest spełnianie oczekiwań mieszkańców miasta, skupiających się na poprawie ich bezpieczeństwa, a także zachowania spokoju i porządku. Ponadto, funkcjonariusze organizują i angażują się w liczne akcje wspierające i edukujące, dzięki którym nasze miasto staje się bezpieczniejsze i spokojniejsze.

Do najważniejszych działań Straży Miejskiej należą różnego rodzaju kampanie informacyjne, jak chociażby "Nie zostawiaj dziecka w samochodzie". Zaliczają się do nich także akcje zapobiegania tragediom, a w tym na przykład "Zimowy ratownik", która jest związana z niskimi temperaturami, na które narażone są szczególnie osoby bezdomne, niepełnosprawne i samotne. Straż Miejska angażuje się także w bezpłatne kursy samoobrony oraz działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa.

Warto zaznaczyć, że Białostocka Staż Miejska zyskuje coraz większe zaufanie wśród mieszkańców, co przekłada się na zwiększoną ilość zgłoszeń z prośbą o interwencję w różnych kwestiach. W ubiegłym roku przyjętych ich zostało ponad 23 tys., a do poniedziałku (28.08) było ich już ponad 20 tys. Ponadto, Operatorzy Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta odnotowali ponad 2 tys. incydentów.

Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Straży Miejskiej odbyła się ceremonia na dziedzińcu przed Pałacykiem Gościnnym, przy ul. Kilińskiego 6. Podczas tego wydarzenia nowi funkcjonariusze złożyli przysięgę, a Komendant Straży Miejskiej w Białymstoku awansował na wyższe stanowiska 21 funkcjonariuszy.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1192 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39