Nowość w białostockim urzędzie pracy. Ma nie być kolejek i nieporozumień

2013.12.05 00:00
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku wprowadził nowy system kolejkowy. Od teraz każdy interesant, aby skorzystać z usług urzędu, będzie musiał pobrać bilet z automatu, a gdy przyjdzie jego kolej - numer biletu zostanie wyświetlony na monitorze.
Nowość w białostockim urzędzie pracy. Ma nie być kolejek i nieporozumień
Fot: MC
PUP w Białymstoku

- Nowy system na celu usprawnienie pracy i uporządkowanie kolejek do rejestracji, do pośrednictwa pracy i do działu świadczeń - informuje rzeczniczka prasowa PUP w Białymstoku Jolanta Tulkis.

Jak to teraz wygląda?

Gdy interesant pobierze bilet z automatu (znajdują się na parterze lub II piętrze - w zależności od sprawy, którą chcemy załatwić), to numer na bilecie wyświetla się jako oczekujący na monitorze pracownika urzędu w odpowiednim dziale i pokoju. Następnie na monitorach umieszczonych nad drzwiami do każdego pokoju pojawiają się pobrane numery z informacją, do którego stanowiska należy się zgłosić. Numery stanowisk są na biurkach.
- Jeśli zainteresowany np. ma sprawy do załatwienia w dwóch działach, to nie ma potrzeby pobierania kilku biletów, ponieważ pracownicy mają możliwość przekierowania numeru osoby do konkretnego pokoju - informuje Jolanta Tulkis. Dodaje, że osoby niepełnosprawne obsługiwane są na parterze bez konieczności pobierania numeru.

- Nowy system oceniam jak najbardziej na plus. Dzięki biletom jest uczciwiej, ponieważ nikt "nie wcina się" w kolejkę - musi i tak odczekać, aż jego numer wyświetli się na monitorze - komentuje Katarzyna Witkiewicz, jedna z klientek urzędu.

Na korytarzach urzędu oprócz monitorów systemu kolejkowego znajdują się monitory z informacjami o aktualnych ofertach pracy i informacjach ogólnych na temat Urzędu.

W razie problemów - pracownicy PUP pomogą

- Z uwagi na to, iż system kolejkowy jest nowością w Urzędzie i osoby bezrobotne uczą się obsługi, przy każdym automacie dyżurują pracownicy urzędu i w razie konieczności pomagają przy obsłudze i udzielają informacji - dodaje rzeczniczka.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1415 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39