Nowości na Uniwersytecie. Oferta studiów podyplomowych coraz bogatsza

2018.09.11 10:30
Prawie 60 propozycji, jeśli chodzi o studia podyplomowe, ma Uniwersytet w Białymstoku dla zainteresowanych nauką na uczelni. Są też dwie nowości.
Nowości na Uniwersytecie. Oferta studiów podyplomowych coraz bogatsza
Fot: UwB

Osoby zainteresowane studiami podyplomowymi na Uniwersytecie w Białymstoku mają do wyboru aż 60 różnych propozycji. W tym roku przygotowano też 2 nowości. Pierwszą z nich jest Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Na tym kierunku można będzie poznać m.in. zasady dotyczące zatrudniania i zwalniania pracowników zatrudnionych na różnych typach umów, ich wynagradzania czy urlopów. Wykładowcy nauczą słuchaczy ustalać wysokość składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz wyjaśnią, jakie są obowiązki płatników składek i zasady ich kontroli.

Kolejna nowość czeka na Wydziale Historyczno-Socjologicznym i są to studia podyplomowe Wiedzy o społeczeństwie. To propozycja dla absolwentów studiów magisterskich, którzy chcieliby mieć uprawnienia do nauczania w szkołach tego przedmiotu. Podczas nauki słuchacze poznają różne zagadnienia z socjologii, politologii, prawa i stosunków międzynarodowych.

Na białostockim uniwersytecie można znaleźć studia podyplomowe skierowane do prawie każdego grona odbiorców. Ciekawsze propozycje to np. Metody statystyczne i analiza danych, Dwujęzyczna obsługa firmy na potrzeby rynku międzynarodowego czy Bezpieczeństwo informacji i ochrona danych osobowych. Wiele jest też propozycji dla nauczycieli chcących podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe (studia podyplomowe z biologii, fizyki, chemii itp.) Uczelnia przygotowała też coś dla osób chcących rozwijać swoje pasje i zainteresowania, stąd można wybrać się na Teologię prawosławną i ikonografię oraz Podyplomowe studia genealogiczne.

Uniwersytet przygotowuje również tzw. studia zamawiane. Takie kierunki są opracowywane zgodnie z potrzebami konkretnych przedsiębiorstw, które chcą wysłać na nie swoich pracowników. Wiosną tego roku przygotowano np. Egzekucję administracyjną. W tych zajęciach uczestniczą kadry polskiej administracji skarbowej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

899 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39