Nowy czworonożny funkcjonariusz w szeregach podlaskiej policji

2024.03.08 07:18
Szyling i jego opiekun - sierżant Adrian Ziarko ukończyli właśnie specjalne szkolenie. Czworonożny funkcjonariusz będzie służył w augustowskiej jednostce policji.
Nowy czworonożny funkcjonariusz w szeregach podlaskiej policji
Fot: Podlaska Policja

Pod koniec lutego, w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończyło się jedno ze szkoleń. Uczestniczyli w nim sierżant Adrian Ziarko i jego czworonożny towarzysz, 2–letni owczarek belgijski imieniem Szyling. Szkolenie trwało przez ponad cztery miesiące. Ćwiczono między innymi posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika oraz zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy i tropienie śladów ludzkich. Młody psiak spisał się na medal.

Szyling i jego opiekun musieli nauczyć się współpracy i wzajemnego zaufania. Stworzyli naprawdę zgrany duet. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności wykorzystują teraz w służbie w augustowskiej jednostce policji. Szyling pracuje teraz jako pies patrolowo – tropiący przeznaczony do działań bez kagańca. Jego główne zadania, to: patrolowanie miejsc zagrożonych, tropienie sprawców przestępstw oraz poszukiwanie osób zaginionych.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1727 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39