Nowy fortepian w OiFP. To instrument klasy mistrzowskiej

2012.04.25 00:00
Fortepian koncertowy Yamaha CFX zakupiła Opera i Filharmonia Podlaska ze środków przekazanych przez urząd marszałkowski. Instrument kosztował 449 900 zł.
Nowy fortepian w OiFP. To instrument klasy mistrzowskiej
Fot: andy
OiFP zakupiła nowy fortepian koncertowy

To właśnie taki fortepian triumfował w trakcie XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Pianiastycznego im. Fryderyka Chopina - do swojego zwycięskiego występu wybrała ten uznany model rosyjska pianistka Julianna Awdiejewa. Teraz na tej samej klasy instrumencie będą grać pianiści w nowym budynku Opery.

- Zakup tego instrumentu to jeden z elementów programu o wartości około 10 milionów złotych przeznaczonego z budżetu województwa na wyposażenie Opery w nowy sprzęt - mówił Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego.

Roberto Skolmowski, dyrektor OiFP, dodał, że fortepian koncertowy Yamaha CFX to instrument najwyższej próby. - Dziś będziemy decydować się na jeden z trzech fortepianów, które przyjechały do nas z Japonii. Wybierać będą pianiści Kevin Kenner oraz profesor Robert Marat - wyjaśnił.

Instrument wykonany jest w technologii tradycyjnej przy użyciu materiałów najwyższej jakości: wykończenie w kolorze czarnym, wysoki połysk, lakier poliestrowy, polerowany ręcznie, dzięki czemu uzyskuje się efekt lustra.

W budynku przy ul. Odeskiej zakończyły się prace budowlane, końca dobiega też wyposażanie obiektu. Inaugurację nowego gmachu zaplanowano w dniach 28-30 września. Uświetni ją premiera opery "Straszny dwór".

andy

1696 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39