Nowy kierunek studiów na białostockiej uczelni

2015.06.15 00:00
To będzie nowość w Białymstoku. Od roku akademickiego 2015/2016 zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku Biotechnologia medyczna. Oferuje je Wyższa Szkoła Medyczna.
Nowy kierunek studiów na białostockiej uczelni
Fot: WSMED

Czym jest biotechnologia?

Biotechnologia jest nauką interdyscyplinarną z pogranicza nauk przyrodniczych i medycznych, która zajmuje się wykorzystaniem organizmów żywych w procesach technologicznych. Łączy w sobie wiele dziedzin nauki, m.in. biologię, biochemię, inżynierię genetyczną, biologię molekularną, mikrobiologię czy genetykę.

Od roku akademickiego 2015/2016 Wyższa Szkoła Medyczna oferuje niestacjonarne studia inżynierskie (7 semestrów) na kierunku Biotechnologia medyczna. W naszej ofercie znajdują się również niestacjonarne studia licencjackie (6 semestrów) na tym samym kierunku.

Program studiów

Studia licencjackie obejmują przedmioty podstawowe: biologię, chemię, matematykę, fizykę czy informatykę oraz przedmioty kierunkowe, do których zaliczyć możemy: biologię molekularną, podstawy biotechnologii, inżynierię genetyczną, biotechnologię roślin, biotechnologię medyczną, kultury komórkowe i tkankowe in vitro czy inżynierię bioprocesową.

Studia inżynierskie zostały dodatkowo uzupełnione o przedmioty techniczne, tj.: projektowanie linii technologicznych, grafikę inżynierską, projektowanie testów diagnostycznych czy bioinformatykę.

Dlaczego Wyższa Szkoła Medyczna?

Biotechnologia uznawana jest za jedną z pięciu najważniejszych technologii XXI wieku. Studia na tym kierunku pozwalają na zdobycie szerokiej wiedzy, jak i przygotowują praktycznie do stosowania metod i technik biologii molekularnej oraz inżynierii genetycznej w medycynie, przemyśle, rolnictwie czy ochronie środowiska. Studia te z pewnością zainteresują tych, którzy pragną rozwijać się naukowo i którym podoba się praca w laboratorium. Każdy znajdzie tu "coś" dla siebie, w czym będzie mógł się doskonalić.

Wyższa Szkoła Medyczna jest jedyną uczelnią w województwie podlaskim, która oferuje studia o profilu praktycznym na kierunku Biotechnologia medyczna. Zajęcia odbywają się w laboratoriach wyposażonych w nowoczesny i wyspecjalizowany sprzęt badawczy (aparaty RT-PCR czy sekwenator). Studenci poznają najważniejsze metody i techniki biologii molekularnej oraz nauczą się samodzielnie prowadzić hodowle komórkowe, a także wykonywać klonowanie molekularne, elektroforezę, PCR czy genotypowanie. Małe grupy ćwiczeniowe ułatwiają efektywne uczenie się i zdobywanie niezbędnych umiejętności praktycznych.

Koniec studiów i co dalej?

Absolwenci Biotechnologii medycznej w Wyższej Szkole Medycznej są w pełni przygotowani do podjęcia studiów II stopnia na innych uczelniach oraz do podjęcia pracy w jednostkach naukowych PAN, laboratoriach kontroli jakości, diagnostyki czy badań i rozwoju w przemyśle medycznym, farmaceutycznym, biotechnologicznym czy kosmetycznym.

Interesuje Cię biotechnologia? Nie zwlekaj! Zajrzyj na stronę internetową www.wsmed.edu.pl i zarejestruj się już dziś.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


965 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39