Nowy komisariat policji kosztował mniej niż zakładano

2023.03.15 10:48
Początkowo do nowej jednostki policji miał się przenieść Komisariat I z ul. Waryńskiego. Jednak ostatecznie do nowo wybudowanego budynku przy ul. Ogrodowej 21 przenieśli się funkcjonariusze z Komisariatu II.
Nowy komisariat policji kosztował mniej niż zakładano
Fot: Malwina Witkowska

Na działce o powierzchni niemal 4 tys. m2 powstał nowy komisariat policji. Wcześniej mieściły się tu garaże Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Nowy budynek zaprojektowany został tak, by mogło tam pracować 90 osób. Oczywiście uwzględnione zostały garaże dla samochodów policji, miejsca parkingowe w strefie zamkniętej, jak też miejsca parkingowe dla interesantów.

Początkowo do nowej siedziby miał się przenieść Komisariat I z ul. Waryńskiego. Jednak ostatecznie do budynku przy ul. Ogrodowej 21 przenieśli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Białymstoku, który znajdował się przy ul. Warszawskiej. Obecny stan etatowy komisariatu to 68 etatów policyjnych oraz 5 etatów pracowniczych. Pierwsi policjanci służbę w nowej jednostce Policji rozpoczęli 17 lutego, a pod koniec miesiąca dołączyli do nich funkcjonariusze i pracownicy Sekcji Psychologów i Zespołu Zamówień Publicznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

- Budynki przy ulicy Warszawskiej zgodnie z planami użytkowane będą przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Łączna wartość poniesionych do tej pory kosztów na realizację zadania inwestycyjnego (budowa komisariatu przy ul. Ogrodowej) wyniosła ponad 15,8 mln zł - poinformowała nas sierż. szt. Malwina Trochimczuk, oficerka prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku.

Inwestycja pochłonęła nieco mniej niż zakładano. Kosztorys opiewał na ponad 18 mln zł.

Nowy komisariat powstał również przy ul. Sławińskiego, gdzie od połowy grudnia 2022 r. pracuje tam niemal 70 pracowników Komisariatu Policji IV. Budynek kosztował ponad 12 mln zł.

W obu komisariatach są: ogólnodostępny punkt przyjęć interesantów, pokój przyjazny dzieciom, nowoczesna sala wykładowa oraz siłownia. Nowe siedziby białostockich komisariatów Policji są wolne od barier architektonicznych i w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Obiekty te wyposażone są w instalacje fotowoltaiczne, a na ich terenie znajdują się stanowiska ładowania samochodów elektrycznych.

Aktualne adresy komisariatów miejskich:
- Komisariat Policji I - ul. Waryńskiego 8;
- Komisariat Policji II - ul. Ogrodowa 21;
- Komisariat Policji III - ul. Wrocławska 51a;
- Komisariat Policji IV - ul. Sławińskiego 14.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

988 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39