Nowy park linowy i wyjątkowe kabriolety. To będzie majówka pełna atrakcji

2024.04.24 15:51
Kompleks sportowo-rekreacyjny nad zalewem dojlidzkim wzbogacił się o nową atrakcję w postaci rowerów wodnych w kształcie kabrioletów. Wypożyczalnia sprzętu pływającego otwarta zostanie już niebawem, podobnie jak nowy park linowy.
Nowy park linowy i wyjątkowe kabriolety. To będzie majówka pełna atrakcji
Fot: BOSiR

Podczas majówki nudy nie będzie

Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy zaopatrzył się w cztery nowe rowery wodne w kształcie samochodów. Czteroosobowe kabriolety powinny spodobać się nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Wypłyną one na zalew dojlidzki już w nadchodzący weekend. Wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna będzie od 27 kwietnia codziennie w godz. 9.00-18.00. Oczywiście, oprócz kabrioletów, oferować ma ona również deski SUP, kajaki, dwuosobowe i czteroosobowe rowerki wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe oraz łodzie żaglowe klasy Omega.

Nowe atrakcje na Dojlidach - park linowy i rowery wodne w kształcie samochodów


Kilka dni później, dokładnie 1 maja, planowane jest z kolei uruchomienie parku linowego Lemur. To atrakcja, którą uwielbiają mali i więksi śmiałkowie. Przygotowane zostaną cztery trasy różniące się stopniem trudności. Najłatwiejsza została stworzona z myślą o dzieciach o wzroście od 115 cm i ulokowana jest ok. 150 cm nad ziemią. Kolejne trasy są dla osób od 120 i 140 cm. Najtrudniejsza, oznaczona kolorem czerwonym, ma długość 210 m i przeznaczona ma być tylko dla ekspertów.

W parku linowym, który na terenie OSW Dojlidy niedługo zostanie otwarty, zastosowano system asekuracji ciągłej, czyli najbezpieczniejsze rozwiązanie dostępne na rynku. Umożliwia ono przejście całej trasy bez potrzeby przepinania karabinków na każdej przeszkodzie. Użytkownik zostaje wpięty do systemu na początku trasy i odpina się dopiero na końcu, po pokonaniu wszystkich przeszkód. Takie rozwiązanie bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo użytkowników, a dodatkowo wyraźnie zwiększa przyjemność z zabawy.

Ceny za jedno przejście trasy wahać się mają od 30 do 45 zł.

Nowe atrakcje na Dojlidach - park linowy i rowery wodne w kształcie samochodów


Czas na kolejne nietuzinkowe seanse

Oczywiście nie można też zapominać, że od grudnia na terenie ośrodka działa sauna, z której jednocześnie korzystać może nawet 25 osób. Z panoramicznego okna widać wodę oraz wyspę i las. Aktualnie czynna jest ona od środy do niedzieli w godz. 17.00-21.30, aczkolwiek istnieje możliwość dokonywania rezerwacji także w innych terminach. Wiosną planowane są seanse z certyfikowanymi saunamistrzami z użyciem aromatycznych olejków eterycznych.
25 kwietnia odbędzie się rytuał "Wiosna na folkową nutę". Certyfikowany saunamistrz Janek Krutul zabierze gości w niezwykłą muzyczną podróż, gdzie motywem przewodnim będzie folk i niebanalne muzyczne sploty tradycyjnych pieśni ludowych ze współczesnymi brzmieniami.

Tego samego dnia odbędą się też takie seanse jak "Leć głosie po rosie" oraz "Mentol na ludową nutę". Z kolei 9 maja seanse poprowadzi dobrze już znana na Dojlidach Katarzyna Siemieniuk. Wtedy planowane są takie prezentacje jak "Majowy powiew", "Vege detox" i "Piknik na łonie natury".
 
Teren wokół stawów dojlidzkich to także doskonałe miejsce dla amatorów wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Wypożyczalnia sprzętu oferuje rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, z możliwością przewozu dzieci w specjalnych fotelikach. Dostępne są też kaski ochronne, a dodatkowo na miejscu można wypożyczyć kijki do nordic walking.

W lasku znajduje się siłownia dla dorosłych wyposażona w urządzenia do ćwiczeń różnych grup mięśni: ramion, pleców, brzucha i nóg. Od kilku sezonów działa także siłownia pod chmurką dla dzieci z sześcioma urządzeniami, które cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Dzieci mogą również korzystać z piaszczystej plaży oraz licznych placów zabaw, gdzie są huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownice, ścianka wspinaczkowa i linarium obrotowe. Na plaży dostępne są również boiska do piłki nożnej i siatkówki.

Nowe atrakcje na Dojlidach - park linowy i rowery wodne w kształcie samochodów


Na terenie OSW Dojlidy da się ponadto zorganizować rodzinnego grilla czy ognisko. Obiekt oferuje miejsca postojowe dla kamperów oraz przyczep kempingowych, a dodatkowo jest też możliwość rozbicia namiotów.

Do 2 czerwca wstęp do Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy jest bezpłatny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39