Nowy prezes Wodociągów Białostockich

2014.01.10 00:00
Rada nadzorcza Wodociągów Białostockich powołała na stanowisko prezesa zarządu spółki Piotra Sokołowskiego.
Nowy prezes Wodociągów Białostockich
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Wodociągi Białostockie

Piotr Sokołowski zastąpił Romana Wilka, wieloletniego prezesa Wodociągów Białostockich (1998-2013), który z początkiem tego roku przeszedł na emeryturę.

Sokołowski urodził się w 1965 r. Jest z wykształcenia magistrem, inżynierem, absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Podyplomowego Studium Organizacji i Zarządzania Politechniki Białostockiej. Ukończył wiele kursów i szkoleń branżowych, także z szeroko pojętego zakresu zarządzania.

Karierę zawodową rozpoczął w 1991 r. w uznanej firmie produkcyjnej Przedsiębiorstwo Zagraniczne HTL w Warszawie na stanowisku regionalnego przedstawiciela handlowego. Od 1994 r. związał się z branżą ogrzewniczo-ciepłowniczą pracując w Danfoss Poland sp. z o. o. w Warszawie (spółce zależnej koncernu Danfoss) na stanowisku inżyniera sprzedaży. W kolejnych latach kontynuował karierę zawodową w branży na stanowiskach: prezesa zarządu Term-Eko Sp. z o.o. w Białymstoku, zastępcy dyrektora ds. produkcji Białostockiego Przedsiębiorstwa Instalacji Sanitarnych, członka zarządu – dyrektora generalnego Podlaskiego Centrum Obrotu Biomasą BIO-RYNEK sp. z o.o. w Białymstoku i wiceprezesa zarządu ds. technicznych MPEC w Białymstoku (2007-2014).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39