Nowy sezon artystyczny w Teatrze Dramatycznym tuż tuż. Można kupować bilety

2022.08.18 08:12
Teatr Dramatyczny w Białymstoku ruszył ze sprzedażą biletów na swoje spektakle. Pierwsze przedstawienie w nowym sezonie odbędzie się 10 września i będzie to premiera sztuki "Chłopcy".
Nowy sezon artystyczny w Teatrze Dramatycznym tuż tuż. Można kupować bilety
Fot: Teatr Dramatyczny w Białymstoku
Spektakl "Makbet"

Choć sezon wakacyjny jeszcze trwa, już teraz można pomyśleć o wybraniu się do Teatru Dramatycznego. Instytucja rusza z nowym sezonem niebawem.

Teatr Dramatyczny w Białymstoku rozpoczął właśnie sprzedaż biletów na spektakle grane we wrześniu i październiku. Nowy sezon 2022/2023 instytucja zainauguruje premierą sztuki "Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Adama Biernackiego.

Sztuka "Chłopcy" to ciepła, pełna humoru historia o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności. Połączenie różnych temperamentów czyni ze spektaklu pełną ekspresji opowieść o ludzkich emocjach.

W repertuarze nie zabraknie też znanych i lubianych przez białostocką publiczność przedstawień. Będzie można obejrzeć znów "Pomoc domową" oraz "Zapiski oficera Armii Czerwonej".

Z uwagi na remont siedziby Teatru spektakle będą prezentowane w różnych miejscach Białegostoku, m.in.: w Kinie TON (Rynek Kościuszki 2), Auli Uniwersytetu w Białymstoku (przy ul. Świerkowej) oraz Uniwersyteckim Centrum Kultury (przy ul. Ciołkowskiego).

Już teraz Teatr zapowiada szóstą edycję festiwalu "Kierunek Wschód", która odbędzie się na początku października. W ramach przeglądu wystąpią teatry zza wschodniej granicy Polski, prezentujące kulturę pogranicza. Jako organizator wydarzenia, instytucja zaprezentuje "Makbeta" w reżyserii Grzegorza Suskiego.

– Ostatni sezon pokazał, że mimo remontu i utrudnień z nim związanych, widzowie chętnie nas odwiedzają. Mamy nadzieję, że również w tym roku frekwencja dopisze. Planujemy kilka ciekawych premier oraz – wzorem lat ubiegłych – realizację różnorodnych projektów – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Bilety na spektakle są dostępne na stronie internetowej: dramatyczny.pl oraz w kasie biletowej przy ul. Suraskiej 1.

REPERTUAR Teatru Dramatycznego - wrzesień

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39