Nowy szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego. Z ogromnym doświadczeniem i wiedzą

2017.04.24 17:59
Szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku został płk dr inż. Zbigniew Redziak. Wojskowy zarówno z ogromną wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną.
Nowy szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego. Z ogromnym doświadczeniem i wiedzą
Fot: MN
Nowy szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk dr inż. Zbigniew Redziak

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej 27 marca na stanowisko szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku został nominowany płk dr inż. Zbigniew Redziak. W swojej karierze wojskowej pełnił on m.in. funkcję dowódcy kompanii w 5. Brygadzie Zmechanizowanej w Gubinie oraz w 14. Brygadzie Obrony Terytorialnej w Przemyślu. W 2009 r. uzyskał tytuł doktora nauk wojskowych w specjalności dowodzenie, dzięki czemu był np. ekspertem NATO.

W poniedziałek (24.04) w klubie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego odbyła się uroczysta nominacja Zbigniewa Redziaka na nowe stanowisko.

- To jest dla mnie dzień szczególny. Prezentacja mojej osoby jako nowego szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego jest ważna, ale nie najważniejsza. Najważniejszy cel dzisiejszego spotkania to utwierdzić w przekonaniu, że zarówno służby mundurowe, jak i niemundurowe mogą pokazywać swoją siłę. To czynimy dzisiaj - mówił płk Redziak.

Do głównych zadań, jakie zostały postawione przed nowym szefem sztabu, należy zwiększenie potencjału wojska na ścianie wschodniej, choćby poprzez doglądanie Wojsk Obrony Terytorialnej.

- W tym obszarze WSzW wykona wszystko, co do niego należy, a nawet więcej. Nie może być takiej sytuacji, że ten pomysł nie będzie zrealizowany - mówi nowy szef WSzW.

W poniedziałkowej uroczystości wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

- Energia, którą prezentuje płk Redziak, wróży jak najlepiej. Patrząc na wielkie doświadczenie i świetne wykształcenie, łączy on w sobie to, co teoretyczne i to, co praktyczne. Będzie to niewątpliwe przydatne na tym stanowisku - mówił wiceminister Zieliński.

Płk Zbigniew Redziak na stanowisku szefa WSzW zastąpił płk Jana Górniaka, który pełnił tę funkcję od kwietnia 2015 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1758 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39