Nowy tydzień powitamy dodatnią temperaturą i opadami deszczu ze śniegiem

2023.12.11 07:21
Rozpoczynamy 50. tydzień bieżącego roku. Na dziś synoptycy zapowiadają ocieplenie i opady deszczu ze śniegiem.
Nowy tydzień powitamy dodatnią temperaturą i opadami deszczu ze śniegiem
Fot: Miasto Białystok/ FB

Według zapowiedzi synoptyków, poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego będzie ciepłym, lecz pochmurnym i mokrym dniem. Temperatura odczuwalna wyniesie dziś -3°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba, a ciemne chmury przyniosą nam obfite opady deszczu ze śniegiem.

Termometry wskażą maksymalnie 2°C w ciągu dnia i 0°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południa. Jego porywy będą osiągały maksymalnie prędkość 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1005 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 100 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:31. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:20, a zachodu słońca możemy się spodziewać już o godzinie 15:10. Pierwszy dzień tygodnia potrwa przez 7 godzin i 39 minut. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 5:55 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano na godzinę 13:37. Noc z poniedziałku na wtorek trwać będzie przez 16 godzin i 21 minut.

Poniedziałek, 11 grudnia to 345. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Chruścików, Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich oraz Międzynarodowy Dzień Tanga.

Swoje imieniny obchodzą: Artur, Daniel, Waldemar, Damazy, Gościwit, Hieronim, Maria, Poncjan, Sabin, Stefan, Walenty, Walentyn, Wilburga oraz Wojmir.

Przysłowie na poniedziałek:

"W zimie odkryte ucho, to w lecie sucho".

Cytat dnia:

"Ziemia jest naszym wspólnym domem i wszyscy jesteśmy braćmi." - Papież Franciszek

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

920 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39