Nowy wiceprzewodniczący w radzie. Z doświadczeniem kierowniczym

2017.05.29 18:58
Marek Jerzy Chojnowski został nowym wiceprzewodniczącym Rady Miasta Białegostoku. Zastąpił w tej roli Zbigniewa Nikitorowicza.
Nowy wiceprzewodniczący w radzie. Z doświadczeniem kierowniczym
Fot: MN
Wolny fotel wiceprzewodniczącego niedługo zajmie Marek Jerzy Chojnowski

Po tym, jak pod koniec marca prezydent Tadeusz Truskolaski powołał na swojego zastępcę Zbigniewa Nikitorowicza, w prezydium rady miasta zwolniło się jedno miejsce. Nie ma oczywiście przykazu, żeby przewodniczący miał wice, ale dobrym zwyczajem jest, żeby w prezydium znalazło się miejsca dla przedstawicieli wszystkich klubów. Po niemal 2 miesiącach wakatu powołano nowego zastępce, którym został Marek Jerzy Chojnowski (PO).

Stało się to podczas majowej sesji rady, a z wnioskiem wyszedł klub radnych Platformy Obywatelskiej. To że reszta rady poprze tę kandydaturę, było raczej pewne, ponieważ były dyrektor szpitala MSWiA cieszy się sporym szacunkiem całego gremium, a już wcześniej pełnił rolę wiceprzewodniczącego.

W tajnym głosowaniu Marek Jerzy Chojnowski otrzymał 21 głosów poparcia, przy 1 przeciw i 2 wstrzymujących się. Głosowało w sumie 25 z 28 radnych, ale 1 osoba oddała głos nieważny.

- Jest mi bardzo miło – mówił po ogłoszeniu wyników nowy wiceprzewodniczący. - Myślę, że tych, którzy wstrzymali się od głosu, uda mi się przekonać, a tych, którzy byli przeciw, spróbuję, chociaż pewnie będzie trudno. Byłem już kiedyś przewodniczącym, ale wtedy chyba było łatwiej pełnić tę funkcję, ale postaram się w tych trudnych momentach zachować obiektywizm.

Marek Jerzy Chojnowski za stołem prezydialnym dołączy do przewodniczącego Mariusza Gromko oraz Kazimierza Dudzińskiego i Marcina Szczudły (wszyscy PiS). Odwołania tego ostatniego chcieli w poniedziałek (29 maja) radni Komitetu Tadeusza Truskolaskiego, z ramienia którego Szczudło został wiceprzewodniczącym, po czym odszedł do PiS-u.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

461 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39