O babcię i dziadka troszczą się przedszkolaki i policjanci

2011.01.21 00:00
Pokolorowane przez przedszkolaków laurki, które dziś, z okazji ich święta, dostaną babcie i dziadkowie mają ostrzec ich przed oszustami.
O babcię i dziadka troszczą się przedszkolaki i policjanci
Fot: KWP Białystok
Fragment przygotowanej przez policjantów laurki

Policjanci wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku w niecodzienny sposób postanowili wykorzystać Dzień Babci i Dzień Dziadka - zaprojektowano im laurki. Przedszkolaki z całego województwa, które je otrzymają będą mogły pokolorować obrazek - jeden dla babci, a drugi dla dziadka. Na odwrocie laurek przygotowano specjalne ostrzeżenia dotyczące oszustw.

Z policyjnych doświadczeń wynika, że to właśnie osoby starsze najczęściej padają ofiarami oszustów. Sprawcy wykorzystując ich ufność, podszywają się pod pracowników instytucji pomocowych, administracji lub urzędników i są wpuszczani do mieszkań. Wtedy, korzystając z nieuwagi domowników, kradną pieniądze lub cenne rzeczy. Policja w różny sposób apeluje do osób narażonych na tego typu przestępstwo. Jednym z pomysłów jest laurka z okazji Dnia Babci i Dziadka. Kolorowanka z ostrzeżeniami przyniesiona przez wnuczka ma sprawić, że osoby starsze będą bardziej czujne, a co za tym idzie, bezpieczniejsze.

E.S.

727 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39