O czym pamiętać przy wyborze ręcznika?

2024.06.24 12:17
Wybór odpowiedniego ręcznika łazienkowego może wydawać się zadaniem prostym, ale łatwo przy tej okazji popełnić kilka błędów. Jak ich uniknąć?
O czym pamiętać przy wyborze ręcznika?

 
Ręczniki - o czym pamiętać przy wyborze? Jak kupić odpowiedni ręcznik kąpielowy?

Wybierając ręcznik kąpielowy, warto zwrócić uwagę na różne czynniki. Jednym z najważniejszych jest materiał - na ten temat więcej piszemy w kolejnych akapitach. Kolejna istotna kwestia to gramatura. Jest ona wskaźnikiem jego grubości oraz chłonności. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa gramatura, tym grubszy i bardziej chłonny jest dany ręcznik. Standardowa gramatura wynosi około 400-600 g/m². Ręczniki w niskich gramaturach (poniżej 400 g/m²) są lżejsze i szybciej schną. Grubsze ręczniki są natomiast bardziej miękkie i ale też zdecydowanie wolniej schną. Szeroki wybór ręczników różnych typów znajdziecie na https://www.eurofirany.com.pl/sklep-online/reczniki-262


Ręczniki plażowe w różnych rozmiarach. Szybko schną i nie sprawiają problemów przy pakowaniu

Ręczniki plażowe nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale także stanowią modny dodatek do waszego letniego stylu. Są dostępne w szerokiej gamie stylów, wzorów i kolorów – na pewno więc znajdziecie model, który pomoże wam wyrazić twoją osobowość i pasję do mody nawet podczas relaksu na plaży. Wybierać możecie wśród odważnych, kolorowych wzorów geometrycznych, egzotycznych motywów roślinnych, subtelnych ombre czy klasycznych pasów.
 
Tradycyjnie ręczniki plażowe były wykonane z bawełny, która zapewnia doskonałą chłonność i miękkość. Coraz częściej spotyka się jednak warianty wykonane z bambusa, które są nie tylko miękkie i chłonne, ale także bardziej ekologiczne. Popularność zdobywają ponadto ręczniki z mikrofibry. Są lekkie, szybko schnące i zajmują mało miejsca w torbie plażowej.
 

Miękkie w dotyku ręczniki bawełniane do użytku w łazience. Jak wybrać?

Ręczniki łazienkowe występują w różnych rozmiarach. Te standardowo wynoszą zazwyczaj:
- 50 na 100 centymetrów dla ręcznika małego. Dobrze sprawdza się do wycierania rąk lub twarzy;
- 70 na 140 centymetrów dla ręcznika średniego. Idealny do codziennego użytku, np. po prysznicu;
- 100 na 150 centymetrów dla ręcznika dużego. Nadaje się do użytku jako ręcznik kąpielowy lub plażowy.

Wybór rozmiaru powinien być podyktowany tym, jak zamierzacie używać ręcznika oraz jakie masz preferencje.
 

Ręczniki bambusowe czy z bawełny? Miękkość i efektywne zbieranie wody

Przy wyborze ręczników warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego są one wyprodukowane. Zazwyczaj producenci stosują jeden z dwóch materiałów: bawełnę i bambus. Bawełna jest bardzo chłonna i dobrze radzi sobie z wchłanianiem wilgoci. Ręczniki bawełniane są także wyjątkowo miękkie, a przy tym trwałe – mogą zachować swoje właściwości nawet przez kilka lat. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ręczniki bawełniane są szeroko dostępne i występują w wielu różnych cenach i wariantach jakościowych jakości. Są łatwe do prania i suszenia, ale mogą wymagać częstszego zmieniania – szybciej bowiem tracą świeżość.
 
 
Ręczniki łazienkowe dostępne w atrakcyjnych cenach w sklepie Eurofirany

Bambus jest z kolei bardziej chłonny niż bawełna a wykonane z niego ręczniki okazują się zwykle bardzo miękkie i, co więcej, po każdym praniu stają się jeszcze miększe. Materiał ten ma poza tym naturalne właściwości antybakteryjne – może więc pomóc w zapobieganiu rozwojowi bakterii i pleśni. Bambus jest bardziej ekologiczny od bawełny – rośnie szybko i wymaga mniej pestycydów i nawozów.


Ręczniki kąpielowe do każdej łazienki. Najniższa cena i wysoka jakość - sprawdź w ofercie Eurofirany

Wybór idealnego ręcznika łazienkowego zależy od indywidualnych preferencji dotyczących materiału, gramatury, rozmiaru i stylu. Decyzję dotyczącą jego wyboru warto podjąć po uwzględnieniu wszystkie te czynniki. W ten sposób zyskacie gwarancję co do komfortu i higieny użytkowania oraz estetycznego wyglądu łazienki. 

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1055 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39