O matkach, kobietach i nie tylko. Weekend z Nie Teatrem [KONKURS]

2023.05.23 15:07, Aktualizacja: 2023.05.24 15:32
W Nie Teatrze szykują się aż dwa spektakle, których narracja snuje się wokół tematu kobiet. W piątek (26.05) będzie można obejrzeć "Twoja mać - One Woman Show", zaś w sobotę (27.05) "Ja, córka Rasputina".
O matkach, kobietach i nie tylko. Weekend z Nie Teatrem [KONKURS]
Fot: Grzegorz Krzyżewski
"Ja, córka Rasputina"

"Twoja mać - One Woman Show" to opowieść o "urokach" macierzyństwa, a raczej monolog, który obnaża frustrację, związaną z nową rolą życiową. Karolina Piechota - matka i aktorka, kpiną i autoironią detonuje bombę, jaką jest temat macierzyństwa. Bezczelnie nakłuwa balon politycznej poprawności.

Czy bycie matką oznacza dla kobiety spełnienie? Czy jest w życiu mocniejsze doświadczenie od bycia matką? Ekstremalne sytuacje, które świadczą o niezwykłej sile, przede wszystkim sile przetrwania.

Jeżeli ktoś mnie spyta, jaka jest moja najmocniejsza strona, bez zawahania odpowiem "sutki". Sutki, które wytrzymały karmienie, wytrzymają wszystko. Sutki karmiącej są jak John McCain. Gdyby banda Wietnamczyków wzięły je na przesłuchanie te nie pisnęłyby ani słówkiem, zaśmiały się i splunęły im w twarz mlekiem - to zapowiada monolog matki z krwi i kości.

Spektakl "Twoja mać - One Woman Show" odbędzie się w piątek (26.05), o godz. 19:00 w Nie Teatrze. W naszym KONKURSIE możecie wygrać zaproszenie.

Natomiast w sobotę (27.05) będzie można obejrzeć przedstawienie "Ja, córka Rasputina" z Marzeną Trybałą w roli głównej.

Akcja spektaklu rozgrywa się w Los Angeles w mieszkaniu Marii Rasputiny 27 września 1977. W ostatniej godzinie życia Maria dokonuje rozliczenia ze swoim życiem, a także z historią Rosji od czasów tuż przed bolszewicką rewolucją, kiedy przybyła z ojcem na dwór cara Mikołaja II - do lat 70-tych dwudziestego wieku.

To wstrząsająca opowieść o życiu, z piętnem bycia córką legendarnego Grigorija Jefimowicza Rasputina.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00.

Możecie u nas wygrać zaproszenie: KONKURS

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1363 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39