O pewnej kurze domowej, straconym czasie i marzeniach - "Shirley Valentine" [KONKURS]

2023.01.25 18:25
Shirley - kobieta czterdziestoletnia, tzw. kura domowa, która ma poczucie zmarnowanego czasu i straconych marzeń. Czy odważy się przebudzić? Będzie można przekonać się o tym oglądając monolog Izabeli Noszczyk w Nie Teatrze.
O pewnej kurze domowej, straconym czasie i marzeniach - "Shirley Valentine" [KONKURS]
Fot: Beata Ciesielska

"Shirley Valentine" to sztuka autorstwa Willy'ego Russella. Jest to przepełniona niezwykłym ciepłem i humorem historia kobiety, która po czterdziestce uświadamia sobie, że nie jest w tym miejscu, w którym chciała zawsze być.

Izabela Noszczyk, odtwórczyni tytułowej roli, o tym monologu mówi:

- To opowieść o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją. Ta historia zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy...

Narracja sztuki skupia się na przemianie, jaka zachodzi w bohaterce. Rozgoryczona beznadziejną tak naprawdę wegetacją, domową krzątaniną, czekaniem z obiadem na męża, popija wino i gada do ścian. Role - żony, matki, nie spełniają jej oczekiwań. Dla jednych jest zwykłą kucharką i sprzątaczką, dla innych zrzędliwą panią. Jednak pewnego dnia ulega namowom przyjaciółki, pakuje walizki i wyjeżdża w szaleńczą podróż do Grecji. Co jej to da? Czy poczuje w końcu spełnienie?

Sztukę "Shirley Valentine" będzie można zobaczyć w Nie Teatrze w sobotę (28.01) o godz. 19:00.

Można wygrać zaproszenie na to wydarzenie: KONKURS.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1144 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39