O rozwoju dziecka i nie tylko - za nami 11. konferencja z cyklu "Białystok Rodzinie"

2022.10.25 17:09
Rozwój osobowy dziecka na różnych etapach jego życia – to główny temat konferencji "Białystok Rodzinie", która odbyła się w Białymstoku we wtorek (25.10).
O rozwoju dziecka i nie tylko - za nami 11. konferencja z cyklu "Białystok Rodzinie"
Fot: Dawid Gromadzki / UM

Spotkanie odbyło się w auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45D. Była to jedenasta konferencja z cyklu "Białystok Rodzinie" organizowana przez Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach działań Białostockiej Akademii Rodziny.

W ubiegłym roku tematyka konferencji skupiała się wokół wychowawczej roli rodziny z perspektywy osób reprezentujących różne środowiska zawodowe. Jeszcze wcześniej poruszane były takie kwestie, jak budowanie więzi i relacji w rodzinie, znaczenie roli małżeństwa i miłości rodzinnej, konstytucyjne podstawy promocji małżeństwa, role i zadania mężczyzny i kobiety w małżeństwie, godzenie życia rodzinnego i zawodowego, znaczenie rodzin wielopokoleniowych oraz kształtowanie wzorców i wartości patriotycznych w rodzinie, budowanie poczucia wartości dziecka w rodzinie, odkrywanie historii rodziny jako nośnika tożsamości.

W tym roku uczestnicy spotkania rozmawiali o rozwoju osobowym dziecka na różnych etapach jego życia. O kształtowaniu osobowości młodego człowieka mówiła psycholożka Joanna Dejko. Z kolei pisarz Grzegorz Kasdepke opowiadał o wpływie literatury na rozwój dzieci i młodzieży. Wykład o wpływie rodziny na osiągnięcie sukcesu wygłosiła dziennikarka Justyna Śliwowska-Mróz.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1185 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39