O Rycerzu bez Konia oraz o siostrze, która zamienia się w wilka [KONKURS]

2024.04.18 14:26
W najbliższym czasie na scenie Białostockiego Teatru Lalek zostaną zaprezentowane spektakle "Opowieść o Rycerzu bez Konia" oraz "Virginia Wolf". To dwie historie inspirowane bajkowymi opowieściami, opowiedzianymi w zupełnie nowy sposób.
O Rycerzu bez Konia oraz o siostrze, która zamienia się w wilka [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński/Białostocki Teatr Lalek
Spektakl "Virginia Wolf"

Spektakle "Baśń o rycerzu bez konia" i "Virginia Wolf" będą prezentowane w niedzielę (21 kwietnia) na scenie Białostockiego Teatru Lalek.

"Baśń o rycerzu bez konia"

"Opowieść o Rycerzu bez Konia" to spektakl skierowany do dzieci, w którym poznają historię Rycerza bez Konia oraz Konia bez Rycerza. Razem wyruszają w podróż w poszukiwaniu siebie nawzajem. W trakcie swojej przygody spotykają różne postaci i przeżywają liczne przygody, jednakże los nie pozwala im spotkać się ze sobą, co potęguje poczucie niespełnienia. Co tę historię spotka szczęśliwe zakończenie? Spektakl ukazuje siłę marzeń oraz potęgę prawdziwej przyjaźni, która jest w stanie pokonać wszelkie trudności.

Autorką sztuki jest Marta Guśniowska. Reżyserią zajmuje się András Veres. Występują: Grażyna Kozłowska, Sylwia Janowicz-Dobrowolska, Ewa Żebrowska, Magdalena Ołdziejewska, Jacek Dojlidko, Krzysztof Bitdorf i Mirosław Janczuk.

"Virginia Wolf"

"Virginia Wolf" to spektakl dla młodzieży, inspirowany książką obrazkową dla dzieci autorstwa Kyo Macleara, z ilustracjami Isabelle Arsenault. Głównymi bohaterkami tej historii są siostry Virginia i Vanessa. Pewnego dnia jedna z nich budzi się w ciele wilka. To opowieść o potężnej więzi rodzeństwa, która pokonuje chorobę, oraz o tym, że miłość zawsze zwycięża.

Reżyserem sztuki jest Gintarė Radvilavičiūtė. W spektaklu występują: Izabela Maria Wilczewska, Magdalena Ołdziejewska, Łucja Grzeszczyk, Agata Stasiulewicz, Piotr Wiktorko oraz Maciej Zalewski.

Organizujemy konkursy, w których można wygrać zaproszenia na te spektakle. Aby je zdobyć, można wziąć udział w konkursach dostępnych TUTAJ i TUTAJ.

Więcej informacji:
Spektakl "Baśń o rycerzu bez konia"
Spektakl "Virginia Wolf"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
921 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39