O ubóstwie dzieci na Dniach Flandrii w Białymstoku

2014.06.26 00:00
W urzędzie wojewódzkim w Białymstoku trwa konferencja poświęcona ubóstwu dzieci i prawom dziecka. Zorganizowano ją w ramach obchodzonego w naszym mieście Dnia Flandrii.
O ubóstwie dzieci na Dniach Flandrii w Białymstoku
Fot: ESD
Brugia - jeden z dystryktów Flandrii

Głównym punktem Dnia Flandrii jest konferencja dotycząca praw dziecka oraz ubóstwa wśród dzieci. Uczestniczą w niej Marek Michalak, rzecznik praw dziecka RP oraz Elżbieta Seredyn, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Na konferencji obecni są również goście z Flandrii, w tym Bruno Vanobbergen, flamandzki komisarz praw dziecka. Uczestnicy mają zastanowić się nad wyzwaniami, jakie stwarza problem ubóstwa wśród dzieci, a także nad tym, jak można by było w Polsce wykorzystać flamandzkie doświadczenie w tym zakresie.

Obchody Dnia Flandrii zakończy zorganizowane we współpracy z wojewodą, marszałkiem województwa i prezydentem Białegostoku przyjęcie w OiFP. Na nim chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją prof. Bożenny Sawickiej wykona hymny Polski i Flandrii.

Z okazji obchodzonego w naszym mieście dnia Flandrii w tym tygodniu w kinie Forum były wyświetlane filmy flamandzkie. Za darmo można było obejrzeć bardzo dobre produkcje: "Z piątku na sobotę", "Boso ale na rowerze" i "W kręgu miłości".

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1107 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39