O zdrowej relacji z jedzeniem. Kuchnia Vikinga będzie prowadzić zajęcia w szkołach

2023.07.20 15:11
Catering dietetyczny Kuchnia Vikinga prowadzi nabór szkół do programu edukacyjnego "Bez ocen", który ma na celu promowanie zdrowej relacji z jedzeniem wśród młodzieży. Szkoły mogą się zgłaszać do końca lipca.
O zdrowej relacji z jedzeniem. Kuchnia Vikinga będzie prowadzić zajęcia w szkołach
Fot: Kuchnia Vikinga

Chcą uczyć zdrowego podejścia do jedzenia

Zdrowa relacja z jedzeniem staje się priorytetem w polskich szkołach, a inicjatywa edukacyjna "Bez Ocen" cieszy się ogromnym zainteresowaniem! Ponad 70 szkół ponadpodstawowych już dołączyło do tego wartościowego projektu, który ma na celu przybliżenie tematu zdrowego odżywiania oraz rozmowę na temat ciałoakceptacji i zaburzeń odżywiania.

Zespół ekspertów i edukatorów, wyszkolony w ramach projektu cateringu dietetycznego Kuchnia Vikinga, rozpocznie swoją trasę po całej Polsce od września. Przez ponad 3 miesiące odwiedzą tysiące uczniów, aby wziąć udział w bezpłatnych prelekcjach, które poprowadzą Martyna Kaczmarek, znana influencerka i działaczka społeczna oraz Ewa Kamińska, doświadczona pedagożka i trenerka mindfulness.

Zajęcia edukacyjne "Bez Ocen" skierowane są do uczniów klas ponadpodstawowych i mają na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie świadomości dotyczącej zdrowego podejścia do jedzenia.

Co warte podkreślenia, prelekcje są całkowicie darmowe i elastyczne pod względem terminu ich przeprowadzenia. Po zgłoszeniu uczestnictwa, zespół organizacyjny skontaktuje się ze szkołami w celu ustalenia dogodnych terminów zajęć. Każda prelekcja trwa 45 minut i może odbyć się np. w ramach godziny wychowawczej, tak aby jak najbardziej ułatwić dostęp uczniom do tej wartościowej edukacji.

Dyrektorzy i nauczyciele wciąż mogą się zgłaszać

Wszyscy uczestnicy projektu "Bez Ocen" mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie młodzież zyska świadomość dotyczącą właściwego podejścia do jedzenia, uniknie zaburzeń odżywiania i osiągnie zdrową relację z własnym ciałem. To krok w stronę lepszej przyszłości, w której zdrowie psychiczne i fizyczne będą miały zasłużone miejsce.

- Dlatego, jeżeli jesteś dyrektorem, nauczycielem lub pedagogiem w placówce, która jeszcze nie zgłosiła się do projektu – nie zwlekaj! Wspólnie możemy osiągnąć zakładany cel i zmienić podejście tysięcy uczniów do relacji z jedzeniem - zachęca

Dyrektorzy i nauczyciele wszystkich szkół ponadpodstawowych zainteresowanych uczestnictwem w projekcie "Bez Ocen" są zaproszeni do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej dostępnej na stronie Kuchni Vikinga. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca, więc warto jak najszybciej podjąć decyzję.

Projekt ma na celu nie tylko profilaktykę w zakresie zdrowego odżywiania, ale także budowanie pozytywnego obrazu własnego ciała, co w kontekście rozwoju młodych umysłów jest niezwykle istotne.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

713 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39