Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Białymstoku zawyją syreny

2022.08.31 17:14
Mijają 83 lata od wybuchu II wojny światowej. W czwartek (1.09) pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę.
Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Białymstoku zawyją syreny
Fot: Archiwum BiałystokOnline.pl

Jak co roku, w Białymstoku odbywają się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obrony miasta we wrześniu 1939 r. W tym roku przypada 83. rocznica tych wydarzeń.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski o uczci rocznicę składając kwiaty na cmentarzu wojskowym przy ul. 11 Listopada w Białymstoku.

Uroczystości miejskie odbędą się zaś o godz. 10.00 pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku.

Oprócz uroczystości pod pomnikiem, w tym dniu zaplanowano także nabożeństwa w intencji obrońców miasta z września 1939 r. i za wszystkich poległych podczas II wojny światowej. O godz. 8.00 odbędzie się ono w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. gen. Sikorskiego, zaś o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. abp. R. Jałbrzykowskiego. Po mszy św. zostanie otwarta Izba Pamięci ku czci Obrońców Białegostoku 1939 r. oraz odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

Tego dnia na terenie całego województwa podlaskiego uruchomią syreny alarmowe w celu upamiętnienia 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1059 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39