Obostrzenia nadal obowiązują. Niektórzy wciąż się do nich nie stosują

2021.04.12 09:27
Pandemia trwa, a to oznacza, że obowiązują wciąż restrykcje wprowadzone przez rząd, m.in. te dotyczące zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki czy nie gromadzenia się. Niestety białostoccy policjanci znowu ukarali niektóre osoby za ich łamanie.
Obostrzenia nadal obowiązują. Niektórzy wciąż się do nich nie stosują
Fot: Podlaska Policja

Jak poinformował nadkom. Tomasz Krupa, policjanci minionej doby ujawnili na terenie województwa 270 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń. W 211 przypadkach interwencje zakończyły się nałożeniem mandatów, w 9 pouczeniami a w stosunku do 50 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

W weekend posypały się też mandaty w związku z nieprzestrzeganiem zakazu gromadzenia się. Najpierw w sobotę interwencją policji zakończył się trening kilkunastu osób na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Do podobnej sytuacji doszło w niedzielę w parku przy ul. Wierzbowej, gdzie kilkanaście osób ćwiczyło sztuki walki.

Policyjne podsumowanie minionej doby

Z kolei funkcjonariusze zatrzymali 22 sprawców przestępstw, w tym 11 nietrzeźwych kierowców, na drogach doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci zatrzymali 9 osób poszukiwanych, interweniowali 660 razy.

W Białymstoku na ul. Miłosza doszło do wypadku z udziałem radiowozu i osobówki. Wczoraj po badaniach policjanci wyszli ze szpitala, czynności prowadzone są w kierunku kolizji. (Zobacz: Wypadek z udziałem radiowozu. Dwoje policjantów trafiło do szpitala).

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

960 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39