"Obrazy zapamiętane" - zakończenie przeglądu sztuki amatorskiej

2016.09.02 14:18
W sobotę (3.09) o godz. 11.00 w Galerii Spodki WOAK odbędzie się finisaż wystawy, która została zorganizowana w ramach XIX Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego.
"Obrazy zapamiętane" - zakończenie przeglądu sztuki amatorskiej
Fot: materiały organizatora

W sobotę odbędzie się finisaż wystawy "Obrazy nieznane". Jest to inicjatywa dla rozwoju twórców nieprofesjonalnych. Ma swoją długą tradycję i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W tym roku liczba uczestników wyniosła 96, a ważną grupę stanowi silnie zaktywizowane środowisko seniorów.

Izabela Dąbrowska z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury twierdzi, że poziom prac był wysoki, ale także zróżnicowany. Dodaje również, że tegoroczna edycja dała nowe spojrzenie na amatorską sztukę powstającą w naszym regionie.

Przyznane zostały nagrody pieniężne w następujących kategoriach: malarstwo i rzeźba, a absolwenci liceów plastycznych zostali nagrodzeni za twórczość malarską. W czasie finału nagrodzony zostanie również twórca, którego praca najbardziej spodobała się zwiedzającym wystawę podczas jej trwania.

Historyk sztuki Joanna Tomalska we wstępie do katalogu wystawy napisała: "To jest bowiem wartość najwyżej ceniona: oryginalność, zawierzenie własnej intuicji, nienaśladowanie innych artystów, w szczególności zaś rezygnacja ze wsparcia fotografii i reprodukcji. (...) Kierując się tymi względami jury konkursu wyróżniło twórców, których oryginalność i bezdyskusyjna szczerość jest czytelna już na pierwszy rzut oka".

Tematyka prac nawiązywała do hasła "Obrazy zapamiętane", skupiała się głównie na podlaskiej przyrodzie i tradycji.

Zobacz: Finisaż Przeglądu amatorskiej Twórczości Plastycznej

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1167 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39