Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca miał 5 promili alkoholu

2023.06.19 16:21
Mieszkaniec powiatu białostockiego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący mercedesem miał w organizmie blisko 5 promili alkoholu.
Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca miał 5 promili alkoholu
Fot: KMP Białystok

W niedzielę (18.06) przed godz. 20.00 dyżurny białostockiej komendy otrzymał informację o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy przez świadka. Do zdarzenia doszło w miejscowości Złotoria (gmina Choroszcz) przy drodze ekspresowej nr 8.

Zgłaszający, podejrzewając, że kierowca mercedesa jest nietrzeźwy, postanowił zainterweniować i uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy, zabierając kluczyki ze stacyjki. Na miejsce szybko przybyli funkcjonariusze policji, którzy od razu wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. By potwierdzić podejrzenia, przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że 45-letni mężczyzna miał blisko 5 promili alkoholu w organizmie. Ze względu na niebezpieczne i skrajne stężenie alkoholu, na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła mężczyznę, obywatela Białorusi do szpitala celem udzielenia mu odpowiedniej opieki medycznej.

W wyniku zdarzenia, 45-latek stracił prawo jazdy, a teraz będzie musiał odpowiedzieć za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. To jedno z wielu środków mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz ochronę życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Policjanci apelują do wszystkich, aby byli czujni i reagowali na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o zaistniałej sytuacji budzącej obawy. Funkcjonariusze zawsze będą przyjmować i sprawdzać każde zgłoszenie, ponieważ współpraca i zaangażowanie społeczności są niezwykle istotne dla utrzymania bezpieczeństwa na drogach.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39