Dom

Octowa – magazyn self storage: rozwiązanie na brak piwnicy w mieszkaniu

2023.10.23 11:01
Znasz to uczucie – za dużo rzeczy, za mało miejsca? Problem nabiera znaczenia, gdy mieszkanie nie dysponuje dodatkową przestrzenią w postaci piwnicy. Jak zatem radzić sobie z przechowywaniem przedmiotów? Odpowiedzią może być magazyn self storage. To bardzo wygodne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Przekonaj się!
Octowa – magazyn self storage: rozwiązanie na brak piwnicy w mieszkaniu

Mieszkanie bez piwnicy to wyzwanie – dlaczego?

Nowoczesne mieszkania, szczególnie te położone w centrum miasta, coraz częściej nie mają piwnicy. Brak dodatkowej przestrzeni do przechowywania staje się nie lada wyzwaniem. Pierwszym i najbardziej oczywistym problemem jest gromadzenie przedmiotów sezonowych, jak odzież wakacyjna czy zimowa, dekoracje świąteczne, sprzęt sportowy, ale też pamiątki rodzinne czy walizki. Te przedmioty, używane tylko przez pewną część roku, bez odpowiedniego miejsca mogą być źródłem bałaganu w mieszkaniu.

Z brakiem komórki lokatorskiej wiąże się również konieczność bardziej przemyślanej organizacji wnętrza. Każdy centymetr kwadratowy jest cenny, co wymusza kreatywne myślenie i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań przechowywania, co nie zawsze jest proste do zrobienia – zwłaszcza gdy rzeczy są duże i niewymiarowe.


Alternatywne sposoby przechowywania

Szukając alternatywnych sposobów na utrzymanie porządku, wykorzystaj dostępne meble. Szafy, półki i komody skrywają w sobie ogromny potencjał magazynowy. Zainwestuj w dodatkowe pudełka i kosze, które pomogą wszystko zorganizować.

Innym często niedocenianym miejscem w mieszkaniu jest przestrzeń pod łóżkiem. To idealne miejsce na sezonową odzież, pościel czy rzadko używane przedmioty. Zaopatrz się więc w specjalnie dostosowane pojemniki i skrzynie – pojemne, ale dość niskie. Niektóre przedmioty możesz także trzymać na strychu lub na balkonie. W przypadku tego drugiego pamiętaj, by zabezpieczyć je przed warunkami atmosferycznymi.


Self storage jako rozwiązanie dla braku przestrzeni

Świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem braku piwnicy jest self storage, czyli samoobsługowe magazyny do wynajmu, w których przechowasz i małe przedmioty, i duże sprzęty. To doskonała odpowiedź na potrzeby tych, którzy cenią sobie elastyczność, bezpieczeństwo oraz profesjonalizm w zakresie przechowywania.

Jednym z miejsc oferujących takie rozwiązanie jest firma zlokalizowana przy ulicy Octowej 2a w Białymstoku: https://octowa.sprytki.pl. Oferuje ona bezpieczne boksy dostosowane do potrzeb klienta – zarówno pod względem wielkości, jak i cen. Do wyboru są boksy o powierzchni od 1 do nawet 13 mkw., wszystkie objęte monitoringiem.

Firma stawia także na komfort klientów, oferując dodatkowe udogodnienia, jak strefa premium (z boksami ogrzewanymi, ze strefą biurowo-wypoczynkową i blatem roboczym) oraz strefa wolna (do przechowywania rzeczy we wspólnej przestrzeni magazynowej przez określony czas, bez potrzeby regularnego dostępu do nich).

Jeżeli rozważasz wynajem miejsca w self storage, pamiętaj o kilku kluczowych kwestiach. Przede wszystkim zastanów się, jakiej wielkości boks będzie dla ciebie najlepszy – weź pod uwagę nie tylko obecne, ale też przyszłe potrzeby. Przy podpisywaniu umowy wynajmu sprawdź jej warunki, tak by wszystko było jasne i czytelne.

Korzystanie z self storage przynosi szereg korzyści, zwłaszcza dla tych, którzy nie dysponują piwnicą w swoim mieszkaniu. Wynajmując boks, nie tylko zyskujesz miejsce na magazynowanie rzeczy, ale też masz pewność, że są one bezpieczne. Przestrzeń domowa bez wątpienia jest na wagę złota, więc rozważ różne dostępne opcje przechowywania. Self storage może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Chcesz wygrać miesięczny bon na wynajem szafki premium? Weź udział w naszym konkursie. Aż dwa bony do wygrania! Możesz też zgarnąć firmowe gadżety!


[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


Polecamy lokal
704 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39