Białystok Online

Kraj i Świat

Od 11 listopada bez wiz do USA

2019.11.06 16:00
Od 11 listopada bez wiz do USA
Fot: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Zgodnie z zapowiedziami Polacy będą mogli korzystać z programu bezwizowego USA. Będzie to możliwe już od 11 listopada.

Na początku października prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że podpisał dokument, który przyjmuje Polskę do Visa Wiaver Program. Było to możliwe dzięki temu, że po raz pierwszy w historii współczynnik odrzuceń wniosków wizowych do USA dla Polaków spadł poniżej 3%.

W środę (6 listopada) prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda ogłosił, od kiedy będzie można z tego skorzystać.

- Pani Ambasador poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalnie komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda po spotkaniu z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. 

Wejście Polski do programu Visa Waiver oznacza, że obywatele naszego kraju będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy.

Mateusz Nowowiejski

Mateusz Nowowiejski

mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas