Od niedzieli pociągi kursują inaczej. Wszystko przez remonty

2017.03.11 12:09
Od niedzieli zmienią się godziny kursowania części pociągów Przewozów Regionalnych w woj. podlaskim. Pierwsza duża zmiana rozkładu na Podlasiu spowodowana jest przede wszystkim pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych.
Od niedzieli pociągi kursują inaczej. Wszystko przez remonty
Fot: polregio.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe w tym miesiącu rozpoczną modernizację linii Białystok – Czeremcha. Zakończenie prac jest przewidywane na koniec 2017 r. Żeby wszystko mogło się udać, zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. Aby zminimalizować utrudnienia w podróżowaniu, prace zostały podzielone na etapy.

Autobusy zamiast pociągów

W pierwszym etapie ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski, a w zamian za pociągi będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Na stacji Bielsk Podlaski pasażerowie podróżujący dalej, w kierunku do Czeremchy, będą się przesiadać do pociągów. Wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej będzie skutkowało zmianą rozkładu jazdy wszystkich pociągów kursujących w tej relacji. Czas przejazdu wydłuży się o ok. 50 minut.

Prace zaplanowane są także na odcinku Białystok – Kuźnica. Będą wymagały częściowego ograniczenia ruchu pociągów. Dwa połączenia na tej trasie, od 17 maja do 6 czerwca, we wtorki, środki, czwartki i piątki zostaną zastąpione autobusami. Chodzi o relację Łapy – Kuźnica, która z Białegostoku startuje o godz. 12.22. Od niedzieli (12 marca) pociąg ten będzie odjeżdżał wcześniej - o godz. 12.03. W tym wypadku czas jazdy na odcinku Białystok – Kuźnica wydłuży się o niemal 2 godz. Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo Polregio, będzie się odbywał na podstawie biletów kolejowych. Drugą relacją, która zostanie objęta w maju komunikacją zastępczą, będzie połączenie Kuźnica – Szepietowo (godz. 13.40).

Później do Suwałk

Wśród innych pociągów REGIO kursujących na terenie woj. podlaskiego mogą wystąpić zmiany godzin kursowania, np. z powodu zachowania skomunikowania z innymi pociągami. Najpoważniejsza modyfikacja dotyczyć będzie wieczornego pociągu relacji Białystok – Suwałki, odjeżdżającego obecnie o godz. 20.09. Od 12 marca ze stacji Białystok odjeżdżać on będzie o godz. 21.06, dzięki czemu pasażerowie zyskują możliwość przesiadki z pociągu PKP Intercity z Łodzi Fabrycznej.

O 30 minut wcześniej, tj. godz. o 16.48, będzie odjeżdżał pociąg relacji Kuźnica – Białystok, który teraz wyjeżdża o godz. 17.18. Dzięki temu w Białymstoku zostanie uzyskane skomunikowanie z pociągiem PKP Intercity do Krakowa. Te reorganizacje rozkładu zostały przeprowadzone na wniosek podróżnych po uzyskaniu akceptacji samorządu woj. podlaskiego.

Nowy rozkład będzie obowiązywał do 10 czerwca tego roku.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

999 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39