Oddaj krew i odbierz sadzonkę od leśników

2024.04.23 14:43
"Sadzonka dla życia"– to hasło akcji organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W Białymstoku odbędzie się ona w najbliższy czwartek (25.04) przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każda osoba, która w tym dniu odda krew, w zamian dostanie sadzonkę.
Oddaj krew i odbierz sadzonkę od leśników
Fot: RDLP w Białymstoku

"Sadzonka dla życia"

To już kolejna taka okazja, kiedy będzie można oddać krew lub jej składniki, a w zamian otrzymać bezpłatną sadzonkę drzewa. Wystarczy tylko przyjść do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Sadzonki, które trafią do krwiodawców, zostały przygotowane przez nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim, Czarna Białostocka, Hajnówka, Łomża i Suwałki.

W Białymstoku krew będzie można oddawać od godz. 7.00.

Gdzie jeszcze odbędzie się akcja "Sadzonka dla życia"?

Akcja odbędzie się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku (ul. M. Skłodowskiej - Curie 23) oraz oddziałach terenowych:

-Bielsk Podlaski, ul. Kleszczelowska 1C,

-Hajnówka, ul. Doc. Adama Dowgirda 7,

-Łomża, Al. Piłsudskiego 11B,

-Suwałki, ul. Szpitalna 60.

Kto może zostać krwiodawcą?

Dawcą krwi lub jej składników może zostać osoba od 18 do 65 roku. Powinna cieszyć się dobrym zdrowiem oraz ważyć powyżej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1390 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39