Oddział dziecięcy został przekształcony na covidowy. Teraz wraca do pierwotnej funkcji

2022.04.05 18:04
Oddział covidowy zakończył działalność. Teraz mali pacjenci zamiast jechać do Kolna, Zambrowa, czy Białegostoku mogą otrzymać pomoc w Łomży.
Oddział dziecięcy został przekształcony na covidowy. Teraz wraca do pierwotnej funkcji
Fot: UMWP / K.Timoszuk

Oddział Dziecięcy w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży został czasowo zawieszony w kwietniu 2020 r. ze względu na przekształcenia placówki w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Rodzice małych pacjentów pomocy musieli szukać w szpitalach w Kolnie, Zambrowie, czy Białymstoku. Teraz ponownie otrzymają ją w pobliżu miejsca zamieszkania.

– Jestem szczęśliwy, że ten oddział wrócił do normalności, bardzo mi zależało, żeby tak się stało. Najważniejszym elementem są specjaliści, którzy działają w pionie pediatrii. To olbrzymia wartość, że ludzie, którzy mają wiedzę, wykształcenie i doświadczenie, mogą nieść pomoc dzieciom i młodzieży – zaznaczył wicemarszałek Marek Olbryś.

Aktualnie oddział przystosowany jest do przyjęcia 25 pacjentów, ponieważ tyle posiada łóżek. Czuwać nad nimi będzie dziewięcioro lekarzy, w tym specjalistów dziecięcych: alergologa i nefrologa. Wprowadzone zostaną również konsultacje kardiologiczne.

– Cały czas będziemy szukali specjalistów, prowadzimy rozmowy i niewykluczone, że oddział zostanie jeszcze wzmocniony pod względem personelu – zapowiedział Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor szpitala w Łomży.

Zespół lekarzy specjalistów poprowadzi doktor Marta Kuźmicz, lekarz pediatra, onkolog i hematolog dziecięcy.

– Mam nadzieję, że wkrótce ruszymy pełną parą, na razie cały zespół musi się siebie nawzajem nauczyć, natomiast pacjentów przyjmujemy codziennie. W przyszłości będziemy swoją działalność rozszerzać – mówiła Marta Kuźmicz, koordynator pionu pediatrii łomżyńskiego szpitala.

W ubiegłym roku zarząd województwa podlaskiego przyznał szpitalowi w Łomży 3,5 mln zł. W tym roku w budżecie województwa zapisana jest podobna kwota. Razem z przeznaczonymi na placówkę środkami unijnymi to łącznie 7,4 mln zł na m.in. remonty i aparaturę medyczną w szpitalu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1630 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39