Oddział Geriatrii przyjął już pierwszych pacjentów

2022.07.08 16:13
Od początku lipca w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SPP ZOZ) im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy działa nowy oddział geriatrii. Z opieki korzystają już pierwsi pacjenci.
Oddział Geriatrii przyjął już pierwszych pacjentów
Fot: UMWP

Od kilku dni oddział geriatrii w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SPP ZOZ) im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy przyjmuje pacjentów. Zapewnienie osobom starszym specjalistycznej opieki jest bardzo ważne.

– Nie każdy z nich ma bliskich, na których pomoc może liczyć. Dlatego tak ważne są placówki, które o seniorów dbają, miejsca, w których mogą czuć się bezpiecznie. Jako zarząd województwa zdajemy sobie z tego sprawę, wspierając instytucje takie jak ta – podkreślił.

Dzięki utworzonemu oddziałowi ma się poprawić jakość opieki nad osobami starszymi. Szczególnie, że potrzeby są bardzo duże.

– Zapotrzebowanie jest ogromne i każdy nowo otwierający się oddział wzbudza pozytywne zainteresowanie – mówi Krzysztof Szeweluk, dyrektor SPP ZOZ im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy.

Na nowym oddziale seniorzy przebywają na 1,2 lub 3-osobowym salach, które są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. W sumie na pacjentów czeka 15 łóżek. Do tego jest też gabinet terapii zajęciowej oraz sala rehabilitacyjna. Pacjenci mają również do dyspozycji ogródek i siłownię na świeżym powietrzu.

– Pacjenci widzą, że jest tu o wiele więcej możliwości, niż w szpitalu internistycznym. Mamy także dodatkową opiekę, nie tylko pielęgniarską i lekarską. Nasi podopieczni czują się tu dobrze. Bardzo chętnie korzystają z ogródka – zaznaczyła Katarzyna Klimiuk, kierownik Oddziału Geriatrii SPP ZOZ im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy.

Na oddziale pracują wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy a także terapeuci zajęciowi. Niebawem do zespołu ma również dołączyć specjalista chorób wewnętrznych oraz lekarz neurolog.

Warto podkreślić, że geriatria to 17 już oddział znajdujący się w szpitalu w Choroszczy. W placówce mieszczą się też oddziały: rehabilitacji neurologicznej, psychogeriatrii, leczenia zaburzeń nerwicowych i zaburzeń osobowości, oraz oddziały psychiatrii i terapii uzależnienia od alkoholu.

Szpital w Choroszczy jest jednostką ochrony zdrowia podległą Samorządowi Województwa Podlaskiego.

W regionie są jeszcze dwie poradnie geriatryczne przy Samodzielnym Szpitalu Miejskim im. PCK i Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1441 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39