Odlotowa sobota na Politechnice Białostockiej

2011.05.27 00:00
Interesujesz się lotnictwem? Jesteś modelarzem? Przyjdź w sobotę, 28 maja na Politechnikę Białostocką, gdzie odbędą się Zawody Modeli Latających.
Odlotowa sobota  na Politechnice Białostockiej
Fot: PB

Zawody rozegrane zostaną w dwóch grupach: "Dla dzieci" z podziałem na cztery kategorie wiekowe oraz "Open" z podziałem na dwie kategorie. Do udziału w pierwszej z nich dopuszczone będą wyłącznie modele przekazane wcześniej przez organizatorów tj. zestawy do samodzielnego montażu. Około 100 sztuk modeli będzie udostępnione za darmo podczas rejestracji. Ta rozpocznie się o godz. 9. Decyduje kolejność rejestracji. W kategorii "Open" modele powinny spełniać wymagania przepisów klasy F1N, czyli model halowy szybowca wypuszczany z ręki.

Dodatkowo, w trakcie imprezy odbędzie się wystawa oraz pokazy modeli latających, a także rozstrzygnięty zostanie konkurs plastycznego "Kosmos moich marzeń".

Zawody Modeli Latających organizuje Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Instytut Lotnictwa w Warszawie oraz Aeroklub Białostocki.

Impreza odbędzie się w godz. 10 - 14 na Hali Sportowej PB. Wstęp wolny.

MAG

984 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39