Odnowiono oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Inwestycja kosztowała prawie 23 mln zł

2021.12.15 11:35
Już oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz pracownię RTG w Wysokiem Mazowieckiem. Koszt inwestycji sięgał prawie 23 mln zł.
Odnowiono oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Inwestycja kosztowała prawie 23 mln zł
Fot: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

Zakończono już modernizację Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz pracowni RTG w Wysokiem Mazowieckiem. Pacjenci mogą z nich korzystać od poniedziałku (13.12).

Remont jest kolejnym etapem całkowitej modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. W odnowionych wnętrzach pojawił się też specjalistyczny sprzęt.

- Pomieszczenia są klimatyzowane i bardzo jasne, wyposażone, doposażone, co oznacza dużo lepsze warunku pobytu dla pacjentów i pracy dla pracowników. Wszystkie sieci zostały wymienione na nowe. Oddział się powiększył z 19 do 25 łóżek - mówiła dziennikarzom dyrektor szpitala Bożena Grotowicz.

Do odnowionej pracowni rentgenowskiej zakupiono sprzęt w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Budowa i doposażenie pracowni rezonansu magnetycznego oraz doposażenie oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej i oddziału intensywnej terapii". Całość kosztowała prawie 8 mln zł.

Ten oddział ma swoją markę i renomę - podkreślił starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński: - Wielkie ukłony dla pana ordynatora razem z całym zespołem medycznym. Ten oddział to wizytówka szpitala, ale też powiatu.

Zdaniem wojewody podlaskiego takie inwestycje są szczególnie ważne w trakcie pandemii COVID-19.

- Państwo realizujecie inwestycje budowlane, wyposażacie szpital, a jednocześnie istnieją te wyzwania, których jesteśmy wszyscy świadomi, stąd też szczególne gratulacje i podziękowania dla całego zespołu szpitala, z uwagi na to, że godzicie te sprawy - mówił wojewoda.

Z oddziału ortopedii w Wysokiem Mazowieckiem korzystają pacjenci nie tylko z Podlaskiego, ale i całego kraju. W ciągu roku odbywa się tu około 1200 operacji, w tym zabiegi endoprotezoplastyki dużych stawów, skomplikowane operacje zespoleń kości, a także operacje naprawcze i rekonstrukcyjne z zastosowaniem metod artroskopowych. Tamtejszy oddział posiada też akredytację do szkolenia młodych lekarzy w celu uzyskania przez nich specjalizacji w ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Całkowita modernizacja szpitala ma zakończyć się we wrześniu 2022 roku. Połowę wszystkich kosztów pokrywa budżet państwa, a połowa pochodzi z własnych środków i budżetu powiatu wysokomazowieckiego.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1304 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39