Odprawa roczna w Areszcie Śledczym w Białymstoku

2024.03.28 11:03
Zdanie relacji, przedstawienie statystyk i podsumowanie działań poszczególnych działów Aresztu Śledczego w Białymstoku to tematy podjęte podczas poniedziałkowego (25.03) spotkania w siedzibie instytucji.
Odprawa roczna w Areszcie Śledczym w Białymstoku
Fot: Krystian Guzewicz / Podlaskie.eu

Gratulacje i podziękowania za służbę w imieniu marszałka Artura Kosickiego złożyła Sekretarz Województwa Podlaskiego Mirosława Jaroszewicz-Łojewska.

– Z ogromnym uznaniem przyjmuję misję, którą w znakomity sposób wykonuje załoga Aresztu Śledczego w Białymstoku. Cieszę się, że dzięki podejmowanym przez Państwa działaniom, osadzone tutaj osoby w pełni korzystają ze stworzonych im różnorodnych okazji do aktywnego uczestnictwa w procesie resocjalizacji – pisał marszałek w liście odczytanym podczas spotkania przez Mirosławę Jaroszewicz-Łojewską.

Marszałek podziękował także całej kadrze kierowniczej aresztu za sumienne i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków.

Podczas odprawy kierownicy poszczególnych działów przedstawili sprawozdanie z ubiegłorocznej służby. Poruszane były też takie tematy jak księgowość i struktura finansowa aresztu, jego wyposażenie. Omówiono także sprawę aktywności zawodowej więźniów oraz jej niezwykle istotną rolę w procesie resocjalizacji.

Był to też czas na porównanie założeń teoretycznych więziennictwa regulowanych ustawą z faktycznym procesem wdrażania ich w życie.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1952 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39