Odskocznia od codzienności w centrum miasta. Wstęp wolny

2023.08.14 09:14
Nadchodzi kolejna edycja Electrum Ambient Park. Wydarzenie stanowi chwilę relaksu i odskocznię od codzienności. W planie koncerty muzyki ambient, warsztaty rodzinne, sesja jogi i projekcja filmu.
Odskocznia od codzienności w centrum miasta. Wstęp wolny
Fot: Krzysztof Karpiński Fotografia / Aga Prochowicz

Od 2011 roku Electrum Ambient Park jest oazą spokoju i refleksji w środku miejskiego zgiełku. jego ideą jest zaoferowanie uczestnikom oddechu w samym centrum miasta oraz przybliżenie twórczości artystów muzyki ambient. W tegorocznej edycji uczestnicy będą mogli rozłożyć koc na trawie, rozsiąść się na leżakach i zanurzyć w dźwiękowym pejzażu Pozdro Techno Sound System.

Ponadto, organizatorzy łączą w tym roku siły z marką Electrum, czyli liderem w dziedzinie Climate Tech. Ta współpraca pozwala na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań.

To spotkanie będzie stanowić nie tylko odskocznię od codzienności, ale przede wszystkim chwilę zatrzymania się, by doświadczyć ambientowych dźwięków i artystycznej twórczości. Równolegle z muzycznymi występami, zaplanowane są rodzinne warsztaty upcyklingowe, warsztaty designerskie dla dorosłych i otwarta sesja jogi, którą poprowadzi Malika Tomkiel.

Odbędzie się także projekcja filmu "Powaqqatsi" autorstwa Godfreya Reggiego. Dokument ukazuje konfrontację dziewiczych terenów Azji, Afryki i Ameryki Południowej z pędzącym postępem cywilizacyjnym. Nazwa filmu w języku indiańskim, "hopi", oznacza istotę pożerającą życiowe siły innych istot, co staje się metaforą dla dzisiejszego społeczeństwa. Film ten ukazuje siłę natury i destrukcyjny wpływ człowieka. Filmowi towarzyszy muzyka Philipa Glassa.

Electrum Ambient Park odbędzie się we wtorek (15.08) w Parku Konstytucji 3 Maja w Białymstoku.

Więcej informacji: Electrum Ambient Park 2023

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1147 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39