Odwołano dyrektora Lasów Państwowych w Białymstoku. Posypały się też inne zwolnienia

2024.01.26 18:20
Ciąg dalszy zmian w regionalnych jednostkach Lasów Państwowych. Zwolnieni zostali kolejni dyrektorzy.
Odwołano dyrektora Lasów Państwowych w Białymstoku. Posypały się też inne zwolnienia
Fot: Lasy Państwowe
Andrzej Nowak

W piątek (26 stycznia) dyrektor generalny Lasów Państwowych Witold Koss podjął decyzję o odwołaniu Andrzeja Nowaka, dyrektora regionalnego w Białymstoku. Oficjalnie wysłano go na emeryturę (wiek emerytalny osiągnął w ubiegłym roku).

W latach 1997–2015 Nowak pracował jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Hajnówka. W 2015 roku został nadleśniczym Nadleśnictwa Browsk, a rok poźniej - w 2016 roku - zajął fotel dyrektora RDLP w Białymstoku. Według medialnych doniesień o awans ten zabiegał Jarosław Zieliński, wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości, w tym czasie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Zwolniono także innych dyrektorów regionalnych

W tym samym dniu zwolnieni z pełnienia obowiązków dyrektorów regionalnych zostali również Adam Roczniak (RDLP w Olsztynie), Bartosz Pewniak (RDLP w Toruniu) - Karol Borecki (RDLP we Wrocławiu).

To kolejny etap zmian na stanowiskach kierowniczych w Lasach Państwowych. 15 stycznia ze stanowiska dyrektora RDLP w Gdańsku został odwołany Bartłomiej Obajtek, a jego miejsce zajął Andrzej Schleser, leśnik związany z RDLP (naczelnik Wydziału Rozwoju) i Nadleśnictwem Starogard (m.in. zastępca nadleśniczego).

19 stycznia, po odwołaniu dotychczasowych dyrektorów trzech RDLP - w Pile, Szczecinie i Szczecinku, dyrektor generalny Lasów Państwowych Witold Koss powołał do pełnienia obowiązków nowych zwierzchników tych jednostek. Są nimi kolejno Tomasz Partyka (ostatnio pracował jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Tuczno. Wcześniej przez wiele lat był nadleśniczym Nadleśnictwa Wałcz), Jarosław Staniszewski (leśnik, który pracował na terenie sąsiedniej RDLP w Szczecinku. M.in. jako nadleśniczy w Nadleśnictwie Karnieszewice, a w ostatnim czasie zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Gościno) oraz Jarosław Czarnecki (inżynier nadzoru Nadleśnictwo Miastko. Wcześniej przez szereg lat zastępca nadleśniczego i nadleśniczy Nadleśnictwa Osusznica).

Nowego dyrektora mają także RDLP w Poznaniu - Wiesław Krzewina (w ostatnim czasie kierował Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Murowanej Goślinie należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego. W latach 2014-15 pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, a w okresie 2019-20 kierował Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Wieloletni nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów) - oraz RDLP w Krośnie - Janusz Starzak (przez ostatnie pięć lat nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa, związany z tą jednostką od 1988 roku. Pracował także w Inspekcji Lasów Państwowych i RDLP w Krośnie, kierował Nadleśnictwem Oleszyce).

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1327 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39