Odwołano komendantów PSP z Białegostoku i Moniek

2023.05.18 09:55
Bryg. Wojciech Łapiński z Białegostoku i bryg. Dariusz Koc z Moniek zostali odwołani ze stanowisk komendantów. Wiemy, kto przejmie ich obowiązki.
Odwołano komendantów PSP z Białegostoku i Moniek
Fot: KM PSP w Białymstoku
Bryg. Łapiński został odwołany ze stanowiska komendanta miejskiego PSP w Białymstoku

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, w mediach społecznościowych poinformowała o odwołaniu komendanta.

"Podlaski Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku nadbryg. Sebastian Zdanowicz z dniem 17 maja 2023 r. odwołał bryg. mgr inż. Wojciecha Łapińskiego ze stanowiska Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku" - czytamy w lakonicznym komunikacie KM PSP.

Bryg. mgr inż. Wojciech Łapiński z ochroną przeciwpożarową związany był od 1999 r., kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu został skierowany do pełnienia służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku. W między czasie pełnił służbę w Nowym Dworze Mazowieckim, a później wrócił do Białegostoku. W 2017 r. został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, gdzie pełnił służbę najpierw w Wydziale Operacyjnym, a następnie w Wydziale Organizacji i Nadzoru. Z dniem 15 lipca 2022 r. został powołany przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku na pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku.

1 września 2022 r. Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku bryg. Wojciecha Łapińskiego. W związku z tym, stanowisko komendanta piastował ponad 7 miesięcy.

Podobne zmiany nastąpiły w Mońkach, gdzie Podlaski Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku odwołał bryg. mgr. Dariusza Koca ze stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach z dniem 17 maja 2023 r. Komendant Wojewódzki powierzył st. bryg. mgr. inż. Grzegorzowi Lisowskiemu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach z dniem 18 maja 2023 r.

Co ciekawe, odwołany komendant z Moniek, przejmie obowiązki komendanta miejskiego PSP w Białymstoku. Decyzję o tym podjął Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Sebastian Zdanowicz.

Z kolei bryg. Wojciech Łapiński pozostaje w dyspozycji Podlaskej Komendy Wojewódzkiej PSP.

- Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej może odwołać komendanta bez powodu. Aktualnie nastąpiły zwykłe zmiany personalne. Chcemy wciąż rozwijać nasze komendy, dlatego zmiany są potrzebne - skomentował nam mł. bryg. Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku.

Ponadto Podlaski Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku nadbryg. Sebastian Zdanowicz z dniem 16 maja powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach kpt. mgr. inż. Grzegorza Szumarskiego.

Być może w strukturach komend miejskich i powiatowych nastąpią inne zmiany personalne, o których mł. bryg. Chojnowski będzie nas informować.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1112 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39