Odwołano sesje rady miejskiej i rady powiatu

2020.03.16 18:04
Planowa sesja białostockiej rady miasta nie odbędzie się. Wszystko przez obowiązujący w kraju stan zagrożenia epidemicznego.
Odwołano sesje rady miejskiej i rady powiatu
Fot: MN

Przewodniczący Rady Miasta Białystok Łukasz Prokorym podjął decyzję o niezwoływaniu planowego posiedzenia radnych. Sesja miała odbyć się 30 marca. Nie jest jednak wykluczone, że zostanie zwołana nadzwyczajna sesja.

- W przypadku koniecznym do zapewnienia właściwego funkcjonowania miasta Białystok w czasie epidemii koronawirusa na wniosek prezydenta miasta Białegostoku będzie mogła odbyć się tzw. nadzwyczajna sesja rady - tłumaczy Agnieszka Zabrocka z biura białostockiej rady miasta. - Organizacja sesji nadzwyczajnej będzie poddana rygorom wynikającym z regulacji przyjętych przez Rząd RP, na sali obrad nie będzie mogło przebywać więcej niż 50 osób - dodaje.

Przewodniczący rady miasta wystąpił też z wnioskiem do wojewody podlaskiego o zgodę na odbycie sesji bez udziału publiczności. W związku z tym osoby postronne nie będą wpuszczane na salę obrad. Transmisja będzie prowadzona na stronie internetowej www.bialystok.pl.

Na odwołanie sesji zdecydowali się również radni powiatu białostockiego.

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu białostockiego, w tym radnych i pracowników Starostwa, planowana na 19 marca 2020 r. XXIV sesja Rady Powiatu Białostockiego została odwołana - przekazała mediom Ewelina Buczyńska-Kiślaczuk rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

Nowy termin sesji przewodniczący Rady Zenon Żukowski ma podać 30-31 marca.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39