Ofensywne starcie w Suwałkach. Padło 5 goli, z czego aż 2 były samobójcze

2021.05.29 20:54
W 36. kolejce eWinner II Ligi Wigry Suwałki podejmowały na własnym stadionie Pogoń Siedlce. Mimo tego, że goście postawili twarde warunki, wszystkie oczka zostały na Podlasiu.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Domowy mecz Wigier z Pogonią rozpoczął się dla podopiecznych Dawida Szulczka w najlepszy możliwy sposób, gdyż już w 4. minucie gry w słupek uderzył Michał Żebrakowski, po czym niefortunną interwencję zanotował Ivan Ocenas, który zaliczył trafienie samobójcze. Po tym golu inicjatywę przejęli zawodnicy z Siedlec, którzy bardzo mocno przycisnęli suwalczan, w efekcie czego ci mieli ogromne problemy, by na dłużej opuścić własną połowę boiska. Z czasem ataki Pogoni jednak ustały na sile i do głosu ponownie doszli gospodarze. W 36. minucie było już 2:0 dla Podlasian, bo po dośrodkowaniu Michała Żebrakowskiego futbolówkę do własnej siatki skierował następny zawodnik przyjezdnych - Julien Tadrowski.

Niestety Biało-Niebiescy bardzo korzystnego dla siebie rezultatu nie utrzymali do przerwy. Niedługo po wznowieniu gry od środka świetnie w polu karnym gospodarzy zachował się bowiem były Jagiellończyk Maciej Górski, który skutecznie uderzył po dalszym słupku, zmieniając tym samym stan rywalizacji na 2:1.

W drugiej połowie klarownych okazji do zdobycia gola również nie brakowało, dzięki czemu kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Zarzecze mogli zobaczyć kolejne trafienia. W 67. minucie na 3:1 dla Wigier podwyższył głową Kamil Adamek, który skorzystał z centry jednego z kolegów, a następnie Hieronima Zocha pokonał Krzysztof Danielewicz, przez co końcówka spotkania ponownie była nerwowa.

Ostatecznie, mimo usilnych prób, piłkarze Pogoni nie zdołali jednak zadać kolejnego ciosu, który dałby im remis. Biało-Niebiescy wygrali zatem 3:2, co oznacza, że suwalczanie nadal mają szansę na bezpośredni awans do Fortuna I Ligi, aczkolwiek jest to scenariusz mało prawdopodobny, ponieważ na 2 kolejki przed końcem zmagań Wigry do wicelidera z Katowic tracą 5 punktów.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 3:2 (2:1)
Bramki: Ivan Ocenas 4 sam., Julien Tadrowski 37 sam., Kamil Adamek 67 - Maciej Górski 39, Krzysztof Danielewicz 79

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Paweł Gierach, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka, Daniel Liszka - Christian Suski (46' Michał Orzechowski), Grzegorz Aftyka (86' Robert Bartczak), Patryk Czułowski (80' Łukasz Bogusławski), Kamil Adamek, Cezary Sauczek (86' Filip Kozłowski) - Michał Żebrakowski (70' Jakub Kunicki)

Pogoń Siedlce: Bartosz Klebaniuk - Wiktor Preuss (46' Maciej Kołoczek), Julien Tadrowski, Ivan Ocenas, Krystian Miś (63' Bartłomiej Olszewski) - Miłosz Przybecki, Oskar Repka, Oskar Sewerzyński (46' Piotr Pierzchała), Krzysztof Danielewicz, Ishmael Baidoo (46' Franciszek Wróblewski) - Maciej Górski