Oficjalnie. Bodvar Bodvarsson piłkarzem Jagiellonii!

2018.02.05 14:48
Islandczyk Bodvar Bodvarsson został czwartym tej zimy wzmocnieniem Jagiellonii Białystok. 22-latek związał się z Dumą Podlasia kontraktem ważnym do czerwca 2021 r.
Oficjalnie. Bodvar Bodvarsson piłkarzem Jagiellonii!
Fot: jagiellonia.pl

Informacje opublikowane w poprzednim tygodniu przez FH Hafnarfjordur potwierdziły się i teraz już oficjalnie można stwierdzić, że Bodvar Bodvarsson to pełnoprawny Jagiellończyk z krwi i kości. Islandczyk odbył w poniedziałek (5.02) w stolicy Podlasia testy medyczne, a następnie złożył podpis na 3,5-letniej umowie.

Mierzący 186 cm wzrostu lewy obrońca jest pierwszym zawodnikiem wywodzącym się z krainy gejzerów, który spróbuje podbić polskie rozgrywki piłkarskie. Co istotne, 22-latek nie jest graczem anonimowym, wyciągniętym z islandzkich niższych lig. Bodvarsson to bowiem 4-krotny reprezentant swojego kraju, który ma szanse znaleźć się w narodowej kadrze na zbliżające się mistrzostwa świata w Rosji.

W poważnym futbolu nowy nabytek Jagi do tej pory był wierny praktycznie jednemu zespołowi - FH Hafnarfjordur. Boczny defensor zaliczył w tej drużynie 118 występów, notując w nich 3 gole i 4 asysty. Znaczna część wspomnianego dorobku zdobyta była w trakcie kwalifikacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Bodvarsson w eliminacyjnych bojach do tych prestiżowych rozgrywek zaliczył 15 spotkań, w który 2 razy trafił do siatki rywali i posłał 2 zagrania, po których gole zdobywali koledzy z zespołu.

Islandczyk spędził także kilka tygodni w duńskim FC Midtjylland, ale na nowym terenie nie udało mu się zadebiutować i szybko wrócił do rodzimego kraju.

Bodvar Bodvarsson w ekipie wicemistrzów Polski będzie występować z numerem 19. Spekuluje się, że kwota odstępnego w przypadku tego zakupu wyniosła w granicach 75-100 tys. euro, co plasuje przenosiny 22-letniego obrońcy wśród 12 najdroższych transferów w historii islandzkiej ligi.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1541 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39