Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny już w 17 białostockich instytucjach

2014.09.30 00:00
W sumie 17 największych instytucji kultury i rekreacji, a także pierwsza prywatna firma z województwa podlaskiego bierze udział w ogólnopolskim programie Karty Dużej Rodziny.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny już w 17 białostockich instytucjach
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Dyrektor Teatru Dramatycznego Agnieszka Korytkowska-Mazur podpisuje umowę z wojewodą

We wtorek wojewoda podlaski Maciej Żywno podpisał umowy z 11 podmiotami, które posiadaczom Karty Dużej Rodziny będą udzielać zniżek i rabatów.

- To jeden z tych elementów, który zachęca rodziców, by nie bali się posiadać większej liczby dzieci. To oznacza też, że mogą korzystać z usług, głównie kultury - mówi o karcie wojewoda. - To jest też wydanie swojego rodzaju certyfikatu instytucjom, jako przyjaznym rodzinom - dodaje.

Dzięki umowie taniej będzie można pójść do wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego (bilet dla dzieci za 1 zł, a dla dorosłych ulgowy), Teatru Dramatycznego, Teatru Wierszalin w Supraślu, WOAK w Białymstoku, Galerii Sleńdzińskich, Teatru Lalki i Aktora w Łomży oraz korzystać z wyciągów, paintballa czy mini golfa w WOSiR Szelment, pływalni i siłowni MOSiR w Michałowie oraz zniżek na szkolenia WORD-ów w Białymstoku i Suwałkach. 15% zniżki na swoje szkolenia zaoferowało również T-Matic Grupa Computer Plus.

- Inicjatywa jest bardzo cenna. Szczególnie ważna jest w tych regionach, gdzie pracy nie ma za dużo, gdzie rodziny żyją w niedostatku, a najbardziej cierpią na tym dzieci - komentuje marszałek Jarosław Dworzański, któremu podlega większość podpisujących umowy placówek.

W województwie podlaskim Kartę Dużej Rodziny ma już ponad 1300 rodzin i korzysta z niej blisko 7000 osób. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Rodzice mogą korzystać z niej dożywotnio, a dzieci - do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat.

Obecnie w programie ogólnopolskim jest ponad dwustu partnerów – muzea, banki, port lotniczy, Białowieski Park Narodowy, sieć kin oraz Centrum Nauki Kopernik. Do tej pory w Białymstoku do Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny przystąpił klub Jagiellonia, Opera i Filharmonia Podlaska oraz Muzeum Wojska. W najbliższych dniach umowy będą jeszcze podpisane z Ośrodkiem "Pogranicze" w Sejnach, WORD w Łomży i biurem podróży "Ela-Travel" w Augustowie. Oprócz tego w mieście działa białostocka karta dużej rodziny, dzięki której mieszkańcy mają m.in. tańsze przejazdy komunikacją miejską.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

981 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39