"Ogórek" wyrusza w trasę. To okazja do wycieczki i poznania historii miasta

2017.06.02 09:10
Przejażdżki zabytkowym "ogórkiem" na stałe wpisały się do kalendarza letnich imprez Białegostoku. Już niedługo pierwszy w tym roku kurs autobusu.
"Ogórek" wyrusza w trasę. To okazja do wycieczki i poznania historii miasta
Fot: ESD
Wycieczki zabytkowym autobusem cieszą się w naszym mieście popularnością

Już w niedzielę (4 czerwca) ruszają wakacyjne przejażdżki zabytkowym autobusem, tzw. "ogórkiem". Jest to szansa na lepsze poznanie Białegostoku i jego historii.

– Wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Dlatego też w tym roku zabytkowy "ogórek" wyruszy w trasę już w czerwcu. To o miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich – mówi zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.

Osobom, które zdecydują się na taką podróż, będzie towarzyszył przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. To dobra lekcja historii i okazja do "podróży w czasie". Pierwsze autobusy Jelcz Mex trafiły do naszego miasta ponad 50 lat temu.

Na przejażdżkę będzie można wybrać się w każdą niedzielę, zaczynając od najbliższej, kończąc na 27 sierpnia. Podobnie jak w latach ubiegłych, odjazdy bezpłatnego autobusu będą odbywały się o godz. 11.00 i 12.00 z przystanku przy Pałacu Branickich (plac Jana Pawła II).

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1093 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39