Ogródki działkowe w Białymstoku. Gdzie najczęściej pojawiają się złodzieje?

2021.06.22 11:21
12 kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenach białostockich ROD w tym roku, 50 takich zdarzeń w roku 2020. Sprawdzamy, które lokalizacje zainteresowały przestępców w największym stopniu.
Ogródki działkowe w Białymstoku. Gdzie najczęściej pojawiają się złodzieje?
Fot: pixabay.com

Jak wynika z policyjnych statystyk dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem, w tym roku na terenie 21 białostockich Rodzinnych Ogrodów Działkowych doszło w sumie do 12 kradzieży (oficjalnie zgłoszonych).

Złodzieje upodobali sobie ROD Jasna Polana przy ul. Kujawskiej. Tu odnotowano najwięcej, czyli 4 takie zdarzenia. Pozostałe ROD, które znalazły się w zainteresowaniu przestępców to: ROD przy ul. Ciołkowskiego, ROD im. Piasta Kołodzieja (ul. Piasta), ROD Pieczurki, ROD Plażowy (ul. Plażowa) oraz ROD przy ul. Rolnej.

- Najczęściej łupem złodziei padały elektronarzędzia, artykuły spożywcze i alkohol - mówi
Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Z kolei w ubiegłym roku mundurowi na terenie białostockich ROD odnotowali łącznie 50 kradzieży. Wówczas przestępcy najchętniej wybierali ROD im. Adama Mickiewicza (17 razy). "Popularny" był także ROD Świętokrzyska (10 kradzieży) i ROD Jasna Polana (8 kradzieży).

Z drugiej strony złodzieje zupełnie nie interesowali się ROD 27 Lipca, ROD przy ul. Kleeberga, ROD im. Marii Konopnickiej (ul. gen. Maczka) a także działkami m.in. przy ul. Kobryńskiej czy Dubois.

Jednocześnie funkcjonariusze podpowiadają, że w ramach zabezpieczenia przed złodziejami warto przygotować listę przedmiotów, które przechowujemy na działce, zanotować ich cechy charakterystyczne i numery fabryczne. Z drugiej strony jeżeli jednak dojdzie do włamania, należy jak najszybciej powiadomić policję. Najlepiej też nie dotykać niczego, żeby nie zatrzeć śladów.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

892 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39