Ogromne zamieszanie. Białostocki klub jednak poza play-offami

2024.04.04 17:33
Dla REA BAS-u Białystok sezon 2023/2024 dobiegł końca. Podlaski zespół pierwotnie zajął w siatkarskiej Tauron 1. Lidze 8. miejsce, ale zmiana decyzji w sprawie walkowera w meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki - Avia Świdnik oznacza, że białostoczanie w play-offach jednak nie zagrają.
Ogromne zamieszanie. Białostocki klub jednak poza play-offami
Fot: Wioleta Choińska

Nieco ponad tydzień temu REA BAS Białystok pokonał na wyjeździe AZS AGH Kraków 3:2, dzięki czemu podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego uplasowali się w I-ligowej tabeli na lokacie numer 8. Podlaska drużyna po raz pierwszy w historii miała zagrać na zapleczu PlusLigi w play-offach, ale radość z takiego stanu rzeczy okazała się przedwczesna. W środę (3.04) Lechia Tomaszów Mazowiecki poinformowała bowiem, że Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej przyznał jej rację, iż walkower na rzecz Avii Świdnik za występ Kamila Maruszczyka był niezgodny z regulaminem, a co za tym idzie, w tabeli nastąpiły przetasowania. Lechia zajęła 7. miejsce, Astra Nowa Sól spadła na lokatę numer 8, zaś REA BAS Białystok wyleciał z play-offów i sezon zakończył na 9. pozycji.

- Drodzy kibice, o zmianie decyzji w sprawie walkowera, którym ukarana została drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego w meczu z PZL Leonardo Avią Świdnik dowiedzieliśmy się razem z wami z social mediów Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podobnie jak wy mamy wiele pytań, na które niestety nie mamy aktualnie odpowiedzi, ponieważ bazujemy jedynie na informacji przekazanej przez media społecznościowe klubu z Tomaszowa Mazowieckiego. Bazując na posiadanych informacjach, nie zagramy w fazie play-off, a nasz mecz z AZS-em AGH Kraków był naszym ostatnim spotkaniem w sezonie 2023/2024 - czytamy w komunikacie REA BAS-u Białystok.

Przypomnijmy, że rozgrywane w ramach 28. kolejki Tauron 1. Ligi starcie pomiędzy Lechią a Avią Świdnik na parkiecie zakończyło się zwycięstwem klubu z Tomaszowa Mazowieckiego 3:1.

Pary ćwierćfinałowe Tauron 1. Ligi
MKS Będzin - MKST Astra Nowa Sól
Bogdanka Arka Chełm - Lechia Tomaszów Mazowiecki
BBTS Bielsko-Biała - KKS Mickiewicz Kluczbork
BKS Visła Proline Bydgoszcz - PZL Leonardo Avia Świdnik

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
951 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39